کد خبر: ۱۴۰۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - ۲۲ تير ۱۳۹۹
امام جمعه اقلید:
امام جمعه اقلید نمازجمعه را نماد مقدس ارزش‌ها و آرمان‌ها خواند و تصریح کرد: اگر نمازجمعه نبود قطعا آسیب‌های جدی به انقلاب و کشور وارد می‌شد

به گزارش خبرنگار شیرازه از اقلید، حجت‌الاسلام محمدصادق طالبی در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی بزرگداشت 5 مرداد، روز نماز جمعه و سالروز اقامه نخستین نمازجمعه در کشور که با حضور برخی از مسؤولان شهرستانی در دفتر وی برگزار شد، یاد امام خمینی (ره) و شهدا را گرامیداشت و اظهار کرد: امام خمینی (ره) با بینش بلندی که از اسلام ناب محمدی نشأت گرفته بود، انقلاب کرد، به پیروزی رسید و در برابر استکبار ایستادگی کرد.

وی به درایت امام (ره) در تأسیس نهادهای مختلف ازجمله سپاه، کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، سازمان تبلیغات اسلامی، بسیج مستضعفین، جهاد سازندگی و... اشاره و با بیان اینکه راه‌اندازی این نهادهای مقدس از برکات و رویش‌های انقلاب اسلامی بود، عنوان داشت: نماز جمعه یکی از این نهادها بود که با تدبیر و امام خمینی (ره) راه‌اندازی شد.

طالبی با بیان اینکه نمازجمعه نقش بسزایی در امور و عرصه‌های مختلف ایفا کرده است، تصریح کرد: اگر نماز جمعه نبود مردم به صورت کنونی در صحنه‌ها حضور نمی‌یافتند و قطعا آسیب‌های بسیار و جدی به انقلاب و کشور وارد می‌شد.

امام جمعه اقلید با بیان اینکه بسیاری از موفقیت‌های کسب‌شده در سطح خرد و کلان توسط دولت‌های ما مرهون نمازجمعه است، افزود: اگر نمازجمعه نبود به بسیاری از دستاوردها نمی‌رسیدیم.

وی نماز جمعه را عامل اعتقاد بیشتر به ارزش‌ها خواند و گفت: نمازجمعه نهاد مقدس و نماد ارزش‌ها و آرمان‌ها است.

امام جمعه اقلید در پایان سخنان خود به برخی از مشکلاتی که از جایگاه نمازجمعه پیگیری و رفع شد اشاره کرد.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: