کد خبر: ۱۴۰۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - ۲۲ تير ۱۳۹۹
استاندار فارس در ارتباط تصویری با رئیس جمهور مطرح کرد:
استاندار فارس گفت: ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با مد نظر قرار دادن سه مولفه به هم پیوسته سلامت ، معیشت و امنیت اقداماتی همچون اجباری کردن استفاده از ماسک در دستگاه های اجرایی ، محدود کردن برگزاری تجمعات به ویژه مراسم ختم و عروسی و غیره ، محدود کردن فعالیت بعضی از صنوف حساس و محدود کردن فعالیت حمل و نقل عمومی را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش شیرازه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس ، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور استانداران برگزار شد ، ضمن گزارش شرایط  کنونی شیوع کرونا در استان فارس ، بیان کرد: به رغم اینکه نام استان فارس در میان 19 استانی که در وضعیت هشدار هستند وجود ندارد اما امروز استان در آستانه هشدار قرار گرفته است و نیازمند حساسیت بیشتر مردم ، اهتمام بیشتر مسئولین و تشدید اقدامات پیشگیرانه است.
استاندار فارس با تاکید بر توجه بیشتر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به امر آموزش و اطلاع رسانی ، عنوان کرد: استفاده از ظرفیت صدا و سیما ، شبکه های اجتماعی ، فضای مجازی و رسانه ها به صورت مستمر در دستور کار قرار گیرد.
سه مولفه سلامت، معیشت و امنیت سرلوحه مدیریت بیماری کرونا در استان فارس است/ فارس در آستانه هشدار قرار گرفته است
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه جذب همکاری ها و مشارکت های عمومی از دیگر اقدامات ستاد استانی مدیریت کرونا در ماه های اخیر بوده است، یادآور شد: خیرین سمن ها ، اتحادیه های صنفی، تشکل های دانشجویی، انجمن اولیا و مربیان در این فعالیت ها مسئولان را همراهی کرده اند و تا کنون با برگزاری نهضت مواسات و همدلی اقلام بهداشتی و معیشتی زیادی بین نیازمندان توزیع شده است.
دکتر رحیمی از تشدید نظارت ها و کنترل ها در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر 82 تیم ویژه بازرسی در سراسر استان به تیم های قبلی اضافه شده و همین امروز نیز 250 گروه دو نفره در سطح شهر شیراز به صورت هدفمند به توزیع ماسک و بروشورهای آموزشی اقدام کرده اند.
اختصاص 5 بیمارستان دولتی، 2 بیمارستان خصوصی  با اختصاص هزار تخت عادی و 129 تخت آی.سی.یو و راه اندازی نقاهتگاه با 60 تخت بیمارستانی و اجرای تدابیر لازم برای تعهدات احتمالی به عنوان استان معین از اقدامات درمانی است که به گفته استاندار فارس در استان انجام شده است.
استاندار فارس در بخش دیگری از ارتباط تصویری خود با رئیس جمهور نیازمندی ها، درخواست ها و مطالبات استان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا را مطرح کرد.
سه مولفه سلامت، معیشت و امنیت سرلوحه مدیریت بیماری کرونا در استان فارس است/ فارس در آستانه هشدار قرار گرفته است
کمک به دانشگاه های علوم پزشکی استان با توجه به گستردگی استان ، کمک به پرسنل و کادر درمانی در زمینه پرداخت مطالبات و پاداش ها ، استفاده از تیم های مراقبت به صورت قراردادهای سه ماهه ، توجه به بیمارستان ها و مراکز خصوصی که در پی شیوع کرونا با کاهش مراجعات  و آسیب های مالی رو به رو شده اند ، پرداخت مطالبات بیمارستان ها از طریق بیمه ؛ توجه ویژه به ایثارگران و خانواده های آنها به ویژه جانبازان دارای بیماری های زمینه ای و همچنین چاره اندیشی خاص برای برگزاری کنکور بر اساس شیوه نامه های بهداشتی از جمله مطالبات و درخواست هایی بود که استاندار فارس مطرح کرد و رئیس جمهور نیز در ادامه بر لزوم پیگیری این خواسته ها از سوی وزیر بهداشت تاکید کرد.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: