کد خبر: ۱۴۰۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - ۲۳ تير ۱۳۹۹
کرونا، فرصتی برای توسعه مشاغل خانگی؛
دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی: سقف وام برای مشاغل خانگی به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
 خانم مهناز امامدادی گفت: سقف وام مشاغل خانگی برای اشخاص حقیقی پیش از این ۲۰ میلیون تومان بود و برای فعالیت‌های گروهی و شبکه‌ای و پشتیبانی هم تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود.
وی تاکید کرد: رویکرد ما تعامل با دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی دخیل در اجرای طرح و ارائه خدمات آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی برای اتصال به بازار و ایجاد زیرساخت‌های بازاریابی و فروش محصولات مشاغل خانگی و ایجاد امکان و تسهیل نظارت وزارت بر فرآیند اجرای طرح از طریق نرم‌افزار کنترل پروژه و بازدید‌های میدانی است.
دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی کشور افزود: فهرست این کسب و کار‌ها را داریم و با توجه به استحقاق آن‌ها برای دریافت این تسهیلات به آن‌ها کمک خواهیم کرد.
وی افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در مرحله شامل شناخت ظرفیت‌ها و مزیت‌های منطقه است و، توانمندی افرادی که در رشته‌های مختلف در آنجا وجود دارند و افرادی که می‌توانند در این روند مفید باشند. مرحله دوم تقویت افرادی است که می‌توانند در این طرح مفید باشند و در مباحث کارآفرینی، بازارشناسی و ... آموزش‌هایی ارائه می‌شود.
خانم امدادای گفت: حدود یک سال است که طرح توانمند سازی ۶۲۰۰ زن سرپرست خانوار نیز با جهاد دانشگاهی آغاز شده و در دست اجراست.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: