کد خبر: ۱۴۰۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۴ - ۲۳ تير ۱۳۹۹
جهش بی‌سابقه آمار مبتلایان به کرونا، فراتر از زنگ خطر؛
در پی عمل نسنجیده اعلام وضعیت سفید در شهرستان‌های استان در ماه اردیبهشت، رسانه ها هشدار دادند که مبادا اعلام بی محابای وضعیت سفید در استان اوضاع را بحرانی کند! حالا اخباری مبنی بر جهش بی‌سابقه بیماری در استان فارس و ابتلای نزدیک به هزار نفر در یک روز منتشر شد، جهشی بی‌سابقه که فراتر از زنگ خطر بود.
 15 اردیبهشت بود که معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۵۶ نمونه مثبت خبر داد و با افزوده شدن این موارد جدید، آمار استان فارس به سه هزار و ۷۹۲ نفر رسید.

نکته قابل تأمل این بود که در همان روزها بیش از یک چهارم تعداد شهرهایی که در کشور وضعیت سفید اعلام شدند در استان فارس بودند و انگار که اصلا کرونا در فارس نبوده یا کارش تمام شده.

در پی این عمل نسنجیده رسانه ها هشدار دادند که مبادا اعلام بی محابای وضعیت سفید در استان اوضاع را بحرانی کند!


خوش خیالی‌ها نسبت به کرونا ادامه یافت و همه در خوبی و خوشی به سر می‌بردیم که ناگهان اِی دلِ غافل...

اخباری مبنی بر جهش بی‌سابقه بیماری در استان فارس و ابتلای نزدیک به هزار نفر در یک روز منتشر شد! جهشی بی‌سابقه که فراتر از زنگ خطر بود.

رفتار ویروس خطرناک شد و ۴ شهرستان لارستان، گراش، جهرم و فسا در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

ساده‌انگاری مسئولان یا مردم؟!

حالا که وضعیت استان بحرانی شده معاون فرماندار شیراز سهل‌انگاری مردم را عامل این بحران می‌داند.
 
عبدالرسول حقیقی گفت:ساده‌انگاری و جدی نگرفتن کرونا در بین عده‌ای از اهالی شیراز شایع شده و همین مساله، افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این شهر را به دنبال داشته است.
 
باید از جناب حقیقی پرسید؛ روزی که مسئولان فارس برای اعلام وضعیت سفید هول کرده بودند و بیش از یک چهارم شهرهای سفید کل کشور از استان فارس بود ساده انگاری از جانب مسئولان بود یا مردم؟!


آمار کرونایی ها فارس: 21 تیر 99

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به مرگ ۸ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا گفت: آمار موارد مشکوک و علامت دار که هم اکنون در مراکز درمانی استان بستری هستند را ۶۸۳ نفر اعلام کرد که از این تعداد ۸۶ نفر به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های مراقبت ویژه بستری شده‌اند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: