کد خبر: ۱۴۰۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۹
بر اساس آخرین آمارهای مربوط به شیوع کروناویروس در استان فارس، تاکنون ابتلای 30 هزار و 576 نفر در استان فارس به قطعیت رسیده است.
به گزارش شیرازه، معاون بهداشت دانشگاه با اعلام آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استودیو سلامت دانشگاه، با اشاره به بررسی بیش از 208 هزار نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان فارس، آخرین آمار مبتلایان را 30 هزار و 576 مورد اعلام کرد.
دکتر «عبدالرسول همتی» با ابراز تاسف از درگذشت 12 هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری طی روز گذشته تاکنون، افزود: مجموع جانباختگان بیماری کووید 19 در استان فارس، هم اکنون به 447 مورد رسیده است.
او همچنین آمار بیماران مشکوک و علامت دار بستری در مراکز درمانی استان را هزار و 311 نفر اعلام کرد که از این تعداد، 113 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.
دکتر همتی همچنین با اشاره به آمار بهبودیافتگان این بیماری گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 26 هزار و 257 نفر از مراکز درمانی استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با بیان دو توصیه مهم برای مصونیت در برابر کروناویروس توضیح داد: یکی از دلایل مهم افزایش شیوع این بیماری در استان، افزایش سفر به ویژه به استان ها جنوبی کشور و یا سفرهای ساکنان این استان ها به فارس بوده که امیدواریم مردم استان همانند ایام نوروز، از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین با اشاره به ارزیابی های اساتید گروه اپیدمیولوژی دانشگاه، از تاثیر استفاده از ماسک در کاهش موارد بستری تا 60 درصد و کاهش موارد مرگ و میر تا 70 درصد، در هنگام خروج از منزل خبر داد.
دکتر همتی از عموم مردم استان دعوت کرد تا با همکاری در این اقدامات ساده، در کمک به مهار این بیماری، مشارکت داشته باشند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: