کد خبر: ۱۴۰۸۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۱ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: علوم پزشکی شیراز ۱۸ هزار پست بلامتصدی دارد که این موضوع یکی از معضلات ما است.
  مهرزاد لطفی عصر امروز در در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس که با حضور معاون رئیس جمهور برگزار شد با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با داشتن 30 هزار کارمند یکی از بزرگترین مجموعه‌های کشور محسوب می‌شود، اظهار داشت: 12 هزار پست با متصدی و 18 هزار پست بلامتصدی داریم که این موضوع یکی از معضلات ما است و برای جبران آن از نیروهای قراردادی استفاده می‌کنیم.

وی بیان کرد: 27 درصد بیماران ویزیت شده در استان فارس از استان‌های همجوار هستند و هجم عظیمی از بار درمانی جنوب کشور بر دوش استان فارس است بنابراین باید در تامین اعتبارات درمانی و تامین نیرو به این استان توجه ویژه شود.
 
لطفی با بیان اینکه 10 درصد مبتلایان بیماری کرونا در کشور و 2.9 درصد فوتی‌های این بیماری مربوط به استان فارس است، عنوان کرد: با وجود اینکه استان فارس از نظر شیوع بیماری کرونا در وضعیت قرمز و بحرانی قرار دارد اما در میزان مرگ و میر وضعیت مناسبی نسبت به میانگین کشوری دارد.

وی با بیان اینکه 1200 تخت بیمارستانی برای بستری بیماران کرونا در استان فارس در نظر گرفته شده که 187 تخت آن مربوط به بخش آی سی یو است، گفت: در بحث تخصیص اعتبارات کرونا استان فارس محروم واقع شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در شرایط شیوع بیماری کرونا 46 درصد درآمد دانشگاه علوم پزشکی شیراز کاهش یافته است، عنوان کرد: در استان فارس تاکنون 300 میلیارد تومان برای این بیماری هزینه شده است.

وی افزود: بیمارستان نمازی شیراز نیاز به بیمارستان جایگزین دارد همچنین زمین ساخت بیمارستان میانرود نیز تامین شده که برای ساخت آن نیاز به منابع بانکی داریم./ تسنیم

انتهای پیام/ 422


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: