کد خبر: ۱۴۰۸۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۶ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
معاون رئیس جمهور مطرح کرد:
نوبخت گفت: با اجرای ۳۸ طرح و پروژه جهش تولید در استان فارس بیش از ۵ هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد خواهد شد.
به گزارش شیرازه، محمد باقر نوبخت عصر امروز در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و اقتصاد مقاومتی استان فارس با بیان اینکه برای برنامه جهش تولید در استان فارس 38 طرح و پروژه تولیدی ناتمام شناسایی شده است که با مشارکت بخش خصوصی، مساعدت بانک‌ها و دولت به بهره‌برداری می‌رسند، اظهار داشت: برای این طرح و پروژه‌ها 1351 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و با اجرای آن 5 هزار و 35 فرصت شغلی جدید در استان فارس ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در سفر گذشته رئیس جمهور به استان فارس تکمیل و اجرای 50 پروژه با اعتبار 1018 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که تاکنون 3300 میلیارد تومان آن پرداخت شده است، عنوان کرد: برای بهره‌برداری از آزادراه شیراز _ اصفهان هنور 1200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تامین نیمی از آن که سهم دولت بوده است محقق شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: برای 15 پروژه استان فارس که پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد و امکان اتمام آن تا پایان سال وجود دارد 2470 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که اولویت دولت تخصیص اعتبار به این پروژه‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه با وجود تحریم‌های ظالمانه دولت برای عمران و آبادی کشور، برای جهش تولید برنامه دارد، گفت: مثلث گردشگری اصفهان-فارس- یزد با اتصال ریلی فارس به یزد باید تکیل شود.

نوبخت افزود: 3500 واحد مسکونی برای محرومین تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی در استان فارس توسط بنیاد مسکن ساخته می‌شود که پشتیبانی مالی این طرح توسط دولت انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ 

منبع: تسنیم
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: