کد خبر: ۱۴۰۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۱ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
نماینده ولی‌فقیه در فارس در نشست تخصصی با جمعی از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فارس و مجمع نمایندگان مردم فارس با تاکید بر تحکیم همدلی و صمیمیت گفت: سرنوشت و توسعه عدالت محور استان فارس دغدغه مشترک و نقطه وحدت است.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در نشست تخصصی با جمعی از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فارس و مجمع نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام ما در یک مسائلی که مرتبط با سرنوشت استان فارس است دغدغه مشترک داریم و این خود زمینه وحدت ما خواهد بود، اظهار داشت: ما اگر وحدت می‌خواهیم در یک مسائلی مثل هم می‌اندیشیم و درد واحدی داریم و بر روی آن مسئله جمع می‌شویم.

وی افزود: به نظر می‌رسید عموما هدف کلی و نهایی همه نمایندگان فارس یکی است و آن توسعه عدالت محور استان است و همه همین موضوع را دنبال می‌کنند و پا را فراتر از این نمی‌گذارند.

تصریح بر تحکیم همدلی و صمیمیت در مجمع نمایندگان فارس

نماینده ولی‌فقیه در فارس با تصریح بر تحکیم همدلی و صمیمیت در مجمع نمایندگان فارس اظهار کرد: دوستان عزیز جلسات مجمع نمایندگان فارس باید به‌صورت مستمر و صمیمانه استمرار داشته باشد ولو اینکه به نظر برسد اثر ندارد، اما دورهم نشستن اثر دارد و پیامبر اسلام فرمودند با دورهم نشستن مؤمنان رحمت الهی نازل می‌شود، باید به‌طور مستمر شما نمایندگان استان با یکدیگر جلسه بگذارید تا همدلی و صمیمیت بین شما تحکیم شود و برای حل مسائل استان ظرفیت‌های بیشتری ایجاد شود.

آیت‌الله دژکام با تأکید بر اصلاح ساختار بودجه تصریح کرد: در رابطه با عدالت مسئله‌ای که ما در کشور به‌عنوان یک معضل در برابر خود داریم اصلاح ساختار بودجه است که رهبر انقلاب نیز بر روی آن تأکیددارند که به همین موضوع برمی‌گردد. رهبر معظم انقلاب نگاهشان در اصلاح ساختار بودجه به این بود که عدالت باید در آن تأمین شود.

امام‌جمعه شیراز ادامه داد: ما اول باید ملاکی برای عدالت تعریف کنیم و طبق آن جلو رویم. یکی از راه‌های حل این مسئله که بسیاری از مشکلات امنیتی و اختلافات بین حوزه‌های مختلف را از بین می‌برد این است که متناسب با سرانه تقسیم شود یعنی مقداری از بودجه که داریم مربوط به 80 میلیون جمعیت است و هر کس به ‌اندازه خود و نیازش سهمش در منطقه تقسیم شود.

وی خاطرنشان کرد: کار آسانی نیست ولی می‌شود به این سمت جلو برویم چون اعتبار ملی و استانی داریم.

نماینده مرم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مجلس قبلی در جهت اصلاح ساختار بودجه قول‌هایی داده بود که انجام دهد اما توفیقی حاصل نشد، اظهار داشت: امروز یکی از مسائل تأمین عدالت در کشور، منتظر اقدام مجلس است و مطالعه و بررسی می‌خواهد و باید وقت بگذارید تا کلیات این قضیه اصلاح شود البته به شرطی که روی شما برخواسته از بینش و دانش دقیق و صحیح باشد، وارد صندوق شود نه اینکه در مجلس طوری شود که بگویند گفته‌شده رأی دهید و معمولا عموم نماینده‌ها در دوره‌های قبل برای مسائل ملی در رأی دادن نگاه به بقیه می‌کردند و متأسفانه دغدغه برخی از آن‌ها این بوده است که مثلاً برای منطقه خود یک گام کوچک اجرایی بردارند و نگاه کلان استانی و ملی نداشته باشند و این تنزل از مسئله اصلی به مسئله فرعی است.

باید نگاهتان  علاوه بر مسائل شهری به مسائل کلان و راهبردی کشور هم باشد 

تولیت استان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) خطاب به نمایندگان مردم فارس در مجلس گفت: باید نگاهتان علاوه بر مسائل شهری به مسائل کلان و راهبردی کشور هم باشد و برای حل مسائل کشور وقت بگذارید به این مجلس ازاین‌جهت امید بسیار است.

آیت‌الله دژکام با تصریح بر مسئله آمایش سرزمینی بیان کرد: در بحث عدالت بحث آمایش سرزمین مطرح است که باز در مجلس قبل موردعنایت نبود، اگر می‌خواهیم کشور پیشرفت کند ما برنامه چشم‌انداز داریم که خیلی موردتوجه نبوده و یکی از مسائلی که در این مجلس متناسب با گام دوم انقلاب می‌تواند تغییر کند همین است.

بنا به اظهارات نماینده رهبر معظم انقلاب در استان فارس؛ شما نمایندگان مردم هستید و با واقعیت‌ها روبه‌رو هستید، باید به گفت‌وگو بنشینیم تا به مدل مناسب برسیم. این کار سخت است و ممکن است خسته شوید، معمولا به دنبال این هستیم که باعجله کار را پیش ببریم؛ این عجله برای کسانی که می‌خواهند برای کشور و استان تصمیم بگیرند سم مهلک است. ما ابتدا باید ببینیم چه‌کاری صحیح است و بعد اقدام کنیم. ولی در بسیاری از موارد سریع وارد بعد عملیاتی می‌شویم و می‌بینیم که جواب نداد. این تعداد زیاد از پروژه‌های سوخته که داریم و پول بیت‌المال ضایع شده است به همین دلیل است و باید دقت کنیم.

 محوریت قرارگرفتن حرم سوم اهل‌بیت(ع) 

تولیت حرم آستان مقدس شاهچراغ (ع) در پایان اظهارات خود با اشاره به محوریت قرارگرفتن حرم سوم اهل‌بیت(ع) گفت: حرم احمد ابن موسی (ع) بهترین ظرفیت برای این است که استان فارس جان تازه‌ای بگیرد، خدا به همه شما کمک دهد و در این رابطه بنده از همه شما توقع دارم در رابطه با عمران و آبادانی و محوریت یافتن سومین حرم اهل‌بیت تلاش خود را بیشتر کنید.

بنابرگزارش خبرگزاری فارس اهم موارد مطرح شده در این نشست در ذیل می‌آید:

 شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فارس به دنبال حفاظت، صیانت و حمایت از نمایندگان مردم است

محمدحسین روزی‌طلب، رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فارس نیز در این نشست با تاکید بر اینکه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فارس به دنبال حفاظت، صیانت و حمایت از نمایندگان مردم فارس است، گفت: باید با همدلی و هم‌افزایی بتوانیم به سمت این ظرفیت حرکت کنیم، همدلی، هم قولی و همکاری لازمه همگرایی نمایندگان مردم در مجلس است.

وی تصریح کرد: هیئت‌های اندیشه‌ورز برگرفته از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فارس می‌توانند بازوانی قوی برای اعتلا و توسعه متوازن استان در همه تمام راهبردهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی باشند.

باید هم جهت و همدل  برای اعتلای فارس با یک برنامه راهبردی حرکت کرد

همچنین مجمع نمایندگان فارس نیز با تاکید بر حل مشکلات حوزه‌های شهرستانی خود و مسائل استانی تصریح کردند: فارس ظرفیت بالایی دارد، ولی با وجود این ظرفیت‌های بالقوه هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است که باید هم جهت و همدل با یک برنامه راهبردی به این سمت حرکت کرد.

تاکید بر رفتن به سمت امنیت سرمایه‌گذاری در استان فارس و نگاه عدالت محور در توسعه استان با محوریت آمایش سرزمینی و حل مشکلات مختلفی که مردم با آن مواجه هستند، از دیگر نکات مطرح شده‌ای بود که در نمایندگان فارس به آن تاکید داشتند.

تهیه نقشه راه برای توسعه متوازن و عدالت محور استان فارس و حل مشکلات مختلف استان  با اتفاق نظر و حرکت در یک چاچوب مشخص با اولویت مردم محوری و نیز از نکاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

انتهای پیام/

منبع: فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: