کد خبر: ۱۴۰۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۳ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
در پایان معاملات بازار سرمایه رخ داد؛
شاخص کل بورس تهران نخستین روز هفته را سبزپوش به پایان رساند و با افزایش 57هزار و 325 واحد در ایستگاه یک میلیون و 961 هزار و 567 واحد ایستاد و ارزش معاملات هم به بیش از 23هزار میلیارد تومان رسید.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری "شیرازه" به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سرمایه هفته گذشته رنگ خاکسری داشت و شاخص کل بورس با عقب نشینی 54 هزار و 169 واحدی کمی اصلاح کرد. بازار هفته گذشته، روزهای بلاتکلیفی را پشت سر گذاشت و سمت و سوی معاملات مشخص نبود.
پایان سبز بورس در نخستین روز هفته/ بازار سرمایه این هفته خاکسری خواهد بود؟
بازار سرمایه هفته گذشته اصلاح 50 هزار واحدی شاخص کل و برخی نمادهای بزرگ و شاخص ساز تجربه کرد سوال این است که آیا در هفته جاری باز هم خاکسری خواهد بود یا اینکه  شاخص برای شکست عدد 2 میلیون واحد خیز برداشته است؟ سوالاتی که در روزهای باقی مانده هفته پاسخ آن را دریافت خواهیم کرد.

امروز و در نخستین روز کاری هفته جاری بازار سرمایه ابتدا با صف‌های فروش بخصوص در نمادهای بزرگ مواجه بود، اما در همان دقایق نخست این صف‌های فروش تبدیل به صف خرید شدند و در ادامه بازار متعادل و به سمت مثبت و صف خرید حرکت کرد.

امروز در نمادهای بزرگ نیز به دلیل اختلال همیشگی هسته معاملات یکی در میان بسته و مجددا باز می‌شدند و و معامله گران با این پیام تکراری که «هسته معاملات پاسخ سفارشات نمادهای بورسی را با تاخیر می‌دهد و لطفا صبور باشید» مواجه می‌شدند و این تاخیر در ثبت سفارش و وقفه ناگهانی برخی نمادهای پرتقاضا موجب اعتراض آنها شد.

بر اساس این گزارش، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز جاری با افزایش 57 هزار و 352 واحدی رشد (برابر 3 درصد) به ارتفاع یک میلیون و 961هزار و 649 واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن هم امروز با مثبت 10هزار و 943 واحد عدد 518هزار و 134 واحد را ثبت کرد.

معامله گران امروز در بورس تهران 10میلیارد و 621 میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب 2 میلیون و 115هزار نوبت و به ارزش 17هزار و 629 میلیارد تومان دادوستد کردند.مجموع ارزش معاملات امروز بازار سرمایه (بورس و فرابورس) به بیش از 23 هزار و 828 میلیارد تومان رسید که حاصل جابه‌جایی 12 میلیارد و 96 میلیون سهم و اوراق مالی بود.
 
سرمایه گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، صنایع ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و سرمایه گذاری. نفت و گاز و پتروشیمی تامین با بیشترین تاثیر مثبت در رشد شاخص نقش داشتند.
 
نمادهای سرمایه‌ گذاری غدیر، فولاد مبارکه اصفهان، صنایع ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو، سرمایه‌ گذاری گروه  توسعه ملی و پالایش نفت بندرعباس پربیننده‌های امروز بورس تهران بودند. بیشترین حجم معاملات را بانک تجارت، ایران خودرو، بانک صادرات، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو و بانک پارسیان داشتند. برترین گروه‌‌های صنایع امروز سرمایه گذاری‌ها، محصولات شیمیایی و فلزات اساسی بودند.
 
شاخص فرابورس نیز مانند شاخص بورس با 559 واحد افزایش برابر با 2.84 درصد رشد  و به 20 هزار و 283 واحد رسید.
معامله‌گران نخستین روز هفته در فرابورس بیش از 2میلیارد و 935میلیون سهم و حق تقدم را در 627هزار و 308 نوبت معامله کردند که ارزش آن بالغ بر 6هزار و 197میلیارد تومان شد.
  سنگ‌آهن گوهرزمین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی تندگویان، سرمایه‌ گذاری صبا تامین، بانک دی و پتروشیمی زاگرس بیشتریتن تاثیر مثبت را بر رشد شاخص فرابورس داشتند و در مقابل پتروشیمی مارون نسبت با بیشترین تاثیر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شد.

نمادهای ذوب‌آهن اصفهان، بانک دی، پتروشیمی تندگویان، س‌رمایه توسعه و عمران استان کرمان، صنایع ماشین‌های اداری ایران، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان پر بیننده‌های امروز فرابورس بودند.
انتهای پیام/

برچسب ها: بورس ، هفته ، تهران
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: