کد خبر: ۱۴۰۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۹ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان فارس:
حجت الاسلام ملک‌مکان گفت: نمازجمعه هفدهم مرداد ماه 1399 در شیراز و ۳۳ شهر این استان به‌دلیل اعلام وضعیت قرمز کرونا اقامه نمی‌شود.
به گزارش شیرازه، حجت‌الاسلام حسین ملک‌مکان مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان فارس اظهار داشت: با استناد به نامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۱۳ شهرستان استان فارس و توابع آنها و در مجموع ۳۴ شهر، در وضعیت قرمز و شرایط ویژه قرار دارند از همین رو با هدف مقابله با شیوع کرونا و حفظ سلامتی شهروندان، نماز جمعه در این مناطق اقامه نخواهد شد.

وی شهرستان‌های شیراز، آباده، بوانات، مرودشت، کوار، کازرون، گراش، سروستان، زرقان، قیروکارزین، خنج، لامرد و خرامه باعنوان شهرستان دارای وضعیت قرمز کرونایی اعلام کرد.

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان فارس گفت: بر اساس نامه دانشگاه علوم پزشکی و ستاد استانی مقابله با کرونا، سایر شهرستان‌ها و شهرها شامل ۴۲ شهر در وضعیت سفید یا زرد قرار دارند و نماز جمعه در این شهرها با رعایت تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام ملک‌مکان از تمام نمازگزاران درخواست کرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از جمله استفاده از ماسک و دستکش، به همراه داشتن مُهر و سجاده شخصی، رعایت فاصله اجتماعی و گرفتن وضو در منزل در نمازجمعه شرکت کنند، همچنین افرادی که سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی دارند یا مشکوک به نشانه‌ها و علائم کرونا هستند، فعلا از حضور در نماز جمعه اجتناب کنند.

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان فارس اظهار داشت: معیار سفید بودن وضعیت شهرستان‌ها از نظر نبود آلودگی ویروسی، منوط به اعلام رسمی و کتبی دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

ملک‌مکان همچنین از سایر نهادها و اشخاص درخواست کرد، بدون اعلام کتبی و رسمی مراجع یادشده، وضعیت شهرها را تعیین نکنند تا موجب نگرانی مردم نشود.

انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: