کد خبر: ۱۴۱۰۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۰ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
نماینده ولی فقیه دراستان فارس:
آیت الله دژکام گفت: اینکه خبرنگاران به جای بیان مشکلات خود، درگیر مشکلات مردم و جامعه هستند جای افتخار است، خبرنگاران ایران اسلامی مانند خبرنگاران معاند نیستند که از همه لحاظ تامین هستند و اکنون می خواهند به برنامه ای برسند، خبرنگاران ما ایثارگرانه فعالیت می کنند.
به گزارش شیرازه، آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز پیش از ظهر امروز در نشست صمیمی با اصحاب رسانه  با اشاره به اینکه امیدواریم در این آزمایش هایی که روزگار به پیش آروده است اهل استقامت باشیم، گفت: باید کاری کنیم که خداوند متعال از ما خوشنود باشد و کلید گشایش هیچ وقت از دست ما خارج نشود.

وی با عنوان اینکه خوش بحال کسی که رفیقش خبرنگاران هستند و وای به حال کسی که خبرنگاران بخواهند جمعش کنند. نقش خبرنگاری در جامعه برای پیشگیری از فساد و خلاف را بسیار مهم و حائز اهمیت است. همیشه صاحبان قدرت از خبرنگاران حساب می بردند.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: در زمینه مشکلاتی که از سوی خبرنگاران عرض شد به نظر می رسد تشکل های صنفی مجموعه را باید تقویت کنید، تشکل بسیج می تواند نقش آفرینی ویژه داشته باشد.

فعالیت خبرنگاران ایران اسلامی ایثارگرانه است/ جز ایثار و مقاومت چیز دیگری در رزومه کاری شما خبرنگاران نیست

آیت الله دژکام با تاکید بر مشکلات خبرنگاران اظهار داشت: ان‌شاءالله در جلسه دیگری که با چند تن از نمایندگان اصناف شما سخن خواهیم گفت، مشکلات را به طور جد بررسی خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ضمن عنوان اینکه معمولا مشاهده می کنیم کسانی دنبال خبرنگاران هستند که مدیرت اجرایی دارند و مدیران اجرایی معمولا گزارش کارهایی دارند و می خواهند منتشر شوند خاطرنشان کرد: اما عده ای هم هستند که مدیریت راهبردی دارند، اینهایی که مدیریت راهبردی دارند به حیثیت خود باید ارتباط قوی تری با خبرنگارن بگیرند، اگر این ارتباط قوی تر شود قاعدتا آن مدیر باید از خبرنگاران حمایت هم کند. 

وی تاکید کرد: احساس من این است که باید به مرور این جهت را تغییر دهیم یعنی ما بتوانیم به رسانه ها نسبت به خدمتی که می کنند کمک هم کنیم، البته من به اندازه مدیران استانی چیزی در اختیار ندارم اما هنگامی می خواهیم از حمایت رسانه استفاده کنیم ما هم باید حمایت کنیم این کار باید شکل بگیرد.
فعالیت خبرنگاران ایران اسلامی ایثارگرانه است/ جز ایثار و مقاومت چیز دیگری در رزومه کاری شما خبرنگاران نیست

آیت الله دژکام ضمن یادآوری سخنان جمعی از خبرنگاران حاضر در جلسه افزود: اینکه خبرنگاران در چنین جلسه ای مشکلات خود را بیان نکردند و درگیر مشکلات مردم و جامعه بودند جای افتخار است، خبرنگاران مانند خبرنگاران معاند نیستند که از همه لحاظ تامین هستند و اکنون می خواهند به برنامه ای برسند خبرنگاران ما ایثارگرانه فعالیت می کنند، اگر به مناسبت سالروز شهادت شهید صارمی جمع می شویم جز ایثار و مقاومت چیز دیگری در رزومه کاری شما نیست.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: باید به خبرنگاران افتخار کرد، اینکه خبرنگاری در چنین جلسه ای به فکر بی آبی مردم است، دستش را باید بوسید، بنده به فکر این موضوع بوده ام و با تک تک ائمه جماعات مناطق صحبت کرده ام و پیگیر این موضوع هستیم.

نماینده ولی فقیه در فارس در خصوص طرح 57 هکتاری حرم مطهر شاهچراغ(ع) بیان کرد: شهرداری منطقه تاریخی که باید از آن تشکر کرد در تلاش است که این مسئله را حل کند، البته طرح های کوتاه مدت و بلندمدت برای آن داشته باشیم تا در یک چارچوب بافت های فرهنگی و امثال آن ارزش قائل هستیم باید با حفظ این موضوع به فکر دسترسی به حرم مطهر نیز باشیم. باید سازمان مترو نیز دسترسی مردم به بافت تاریخی شهر به ویژه حرم های مطهر شهر را مد نظر داشته باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که امام جمعه بودن و یا نماینده ولی فقیه بودن بهتر است، عنوان کرد: در یک نگاه تمدن سازانه امام جمعه بودن و نماینده ولی فقیه بودن یک چیز بیشتر نیست، بنابراین سخت تر بودن را نمی توان برای کسی گفت، نقش هایی است که یک نفر باید ایفا کند. اما از حیث تقسیم وظایف ممکن است بگوییم دو چیز و دو وظیفه است نه اینگونه نیست! بلکه یک وظیفه است باید آن را ایفا کنیم. در تقسیم باید این کار را لحاظ کنیم که در پیوند با مردم امام جمعه، بیشتر جلوه می کند.
گفتنی است در این جلسه خبرنگاران به تشریح برخی از مشکلات در حوزه خبرنگاری، برخی از معظلات مردم شهرستان شیراز و استان فارس پرداختند.

اتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: