کد خبر: ۱۴۱۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان فارس:
دکتر جوکار گفت: جشنواره ایده پردازی تعلیم و تربیت در دوران کرونا از یکم مرداد آغاز شده و تا پنجم شهریور ماه 1399 ادامه دارد.
دکتر ناصر جوکار مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان فارس در گفتگو با خبرنگار شیرازه اظهار داشت: ما در دورانی قرار داریم که وضعیت کرونا یک پیچ تاریخی مهمی را رقم زده و این پیچ تاریخی تربیتی باعث شده که فضای آموزشی ما از وضعیت تعلیم و تربیت مکان وند به سمت تعلیم و تربیت فضا مند سوق پیدا کند.

وی با عنوان اینکه جشنواره  ایده پردازی تعلیم و تربیت در دوران کرونا یک ابتکاری توسط سازمان بسیج فرهنگیان کشور با همراهی دانشگاه فرهنگیان کشور بوده است گفت: جشنواره ی ایده پردازی با این هدف استخراج و شناسایی بهترین ایده های ناب را در سراسر کشور ایجاد شده و پس از جشنواره این ایده ها در اختیار تمام معلمان سراسر کشور قرار خواهد گرفت تا از این تهدیدی که به وجود آمده بتوانیم بهترین فرصت را بتوانیم خلق کنیم. در سراسر کشور این طرح شروع به کار کرده است.

برگزاری جشنواره ایده پردازی تعلیم و تربیت  دوران کرونا در استان فارس

دکتر جوکار با اشاره به محور های این طرح گفت: این طرح در پنج محور یادگیری موثر، زیر ساخت های تعلیم و تربیت، سایر موضوعات مرتبط با تربیت، الگو های تربیتی موثر نظامهای آموزشی و مدیریت نظام آموزشی در شبکه کرونا برگزار می شود.

وی مخاطبین این جشنواره را دانشجویان، معلمان و فرهنگیان اعلام کرد و تاکید کرد: این جشنواره  از 1 مرداد آغاز شده و تا 5 شهریور 1399 ادامه دارد. همچنین دانش آموزان نیز می توانند در این طرح مشارکت داشته باشند. از پنجم تا دهم شهریور آثار دریافتی توسط کارشناسان زبده تعلیم و تربیت داوری شده و آثار برگزیده به تهران ارسال می شود. نهایتا تا پانزدهم شهریور ماه قبل از بازگشایی مدارس، این آثار ناب و برجسته رو ما استخراج میکنیم و این آثار را در اختیار جامعه ی فرهنگیان سراسر کشور انشالله قرار خواهیم داد 

دکتر جوکار تصریح کرد: کمیته استانی جشنوراه با ریاست جناب آقای دکتر افلاکی فرد رئیس دانشگاه فرهنگیان و نایب رئیسی بسیج فرهنگیان فارس تشکیل شده است. تا کنون حدود ۱۸۰ اثر به دبیرخانه استان ارسال شده است که تا پایان طرح انتظار می رود این آمار به 500 اثر برسد. 
برگزاری جشنواره ایده پردازی تعلیم و تربیت  دوران کرونا در استان فارس

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان فارس با توضیح اینکه فرهنگیان، معلمان، دانش آموزان، دانشجو معلمان، دانشگاهیان می توانند در این جشنواره شرکت کنند، تصریح کرد: علاقمندان به این جشنواره می توانند آثار خود را در قالب نماهنگ ،انیمیشن ،موشن گرافی، نقاشی، کاریکاتور به سامانه  www.sci-cbo.ir ارسال نمایند و در جشنواره ایده پردازی تعلیم و تربیت در دوران کرونا شرکت کنند.

وی در ادامه گفت: به نفرات برگزیده در محورهای مدنظر، جوایز نفیس اهدا می شود و به ایده های پذیرفته شده گواهی معتبر تعلق خواهد گرفت. در استان فارس هر دانشجو فرهنگی که صاحب ایده برتر شود در هر کجای استان فارس مشغول به تحصیل است، به پردیس دانشگاه  فرهنگیان شیراز انتقال خواهد یافت. بیست ساعت هم ضمن خدمت برای دانشجو فرهنگیان که در این طرح مشارکت منظور می شود.

دکتر جوکار در پایان از همه افراد جامعه جهت شرکت در این طرح دعوت کرد و اظهار داشت: امروزه یک سوم تمام خانواده های کشور درگیر مساله ی آموزش و پرورش هستند. این طرح فراگیر به جامعه ی تعلیم و تربیت ما می تواند کمک موثری داشته باشد لذا خانواده ها می توانند دانش آموزان خود را تشویق به شرکت در این جشنواره نمایند. 

انتهای پیام/

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: