کد خبر: ۱۴۱۰۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۹ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس اعلام کرد:
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: تا پایان سال در استان ۱۸۶ پروژه در سرفصل‌های جهش تولید، اقتصاد مقاومتی و پروژه‌های پایان‌یافته به بهره‌برداری می‌رسد.
حسن نوروزی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: از میان ۱۸۶ پروژه‌ای که در استان فارس تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد ۳۷ پروژه در قالب پروژه‌های جهش تولید، ۱۷ پروژه در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و ۱۳۲ پروژه نیز طرح‌هایی هستند که تا پایان سال امکان بهره برداری از آن وجود دارد.

وی در خصوص اعتبارات مصوب این طرح‌ها نیز تاکید کرد: پروژه‌هایی که با رویکرد جهش تولید در استان فارس به بهر برداری می‌رسد بالغ بر ۱ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده‌اند که این اعتبارات نیز در قالب ۲۵۷ میلیارد تومان از منابع ملی سازمان برنامه بودجه، ۱۱ میلیارد تومان از منابع استانی، ۴۷ میلیارد تومان از منابع شرکت‌های دولتی ،۷۷۵ میلیارد تومان از منابع بانکی به صورت تسهیلات و ۱۸۵ میلیارد تومان نیز به عنوان آورده بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

نوروزی با بیان اینکه علاوه بر پروژه‌های جهش تولید استان فارس ۱۷ پروژه اقتصاد مقاومتی که طرح‌های عمرانی هستند و آنها نیز باید تا پایان سال به بهره‌برداری برسند، عنوان کرد: سال گذشته پیشرفت فیزیکی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی فارس ۹۲ درصد بوده است.

او ادامه داد: از جمله ۱۳۲ پروژه‌ای که امسال در استان فارس خاتمه خواهند یافت و اعتباری بالغ بر ۸۹ میلیارد تومان برای آنان در نظر گرفته شده است می‌توان به آزادراه شیراز_ اصفهان، راه‌آهن یزد _ اقلید، محور دشت ارژن _ ابوالحیات، بیمارستان جهرم، بیمارستان فسا، آبرسانی به ارسنجان، سالن ورزشی حسینی الهاشمی، تصفیه خانه فاضلاب صدرا اشاره کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس با بیان اینکه سرجمع اعتبارات استان در بحث عمرانی در پروژه‌های ملی و استانی ۳ هزار و ۳۸۴ میلیارد تومان بوده که آنچه ابلاغ شده ۳ هزار و ۲۹ میلیارد تومان است خاطرنشان کرد: بخشی از کاهش میزان اعتبارات تخصیصی با اعتبارات مصوب به علت وجود ظرفیت قانونی در راستای تشویق بخش خصوصی در جذب پروژه‌ها و واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی است و در واقع این اعتبارات از استان فارس کسر نمی‌شود بلکه برای تشویق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه درصد تخصیص اعتبارات فارس تاکنون ۵۲ درصد بوده و در واقع تاکنون ۱ میلیارد و ۵۴۴ میلیون تومان تخصیص اعتبار داشته‌ایم، تصریح کر: در اعتبارات ملی ۸۲.۵ درصد و در اعتبارات استانی ۵۶.۴ درصد تخصیص داشته‌ایم که میانگین آنها ۵۲ درصد است.

 

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: