کد خبر: ۱۴۱۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با فوت ۱۱ نفر دیگر در فارس، شمار جان باختگان کرونا در استان به ۶۸۴ نفر افزایش یافت.
 عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر استفاده صحیح از ماسک تاکید کرد و گفت: ماسک خود را زیر چانه قرار ندهید.

او با اشاره به اینکه برخی افراد برای خوردن، آشامیدن، استراحت یا تنفس راحت تر، ماسک را روی چانه خود قرار می‌دهند که این امر احتمال انتقال ویروس کرونا را افزایش می‌دهد، عنوان کرد: احتمال آلودگی بخش‌هایی از صورت مانند زیر چانه به ویروس کرونا زیاد است، به همین دلیل افراد نباید ماسک خود را زیر چانه قرار دهند.

همتی با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در فارس، از بررسی ۲۳۳ هزار و ۸۹۷ آزمایش در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ خبر داد و افزود: تاکنون ابتلای قطعی ۳۸ هزار و ۵۸ بیمار در فارس به اثبات رسیده است.

او با ابراز تاسف جان باختن ۱۱ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: جمع جانباختگان بیماری کووید۱۹ در فارس از ابتدای شیوع تا امروز به ۶۸۴ نفر رسیده است.

همتی ادامه داد: تاکنون ۳۴ هزار و ۷۶۴ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها مرخص یا از قرنطینه خانگی خارج شده اند.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: بر اساس آخرین آمارها، ۹۸۳ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری بوده و خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

او بر رعایت توصیه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و شستشوی مرتب دست‌ها تاکید کرد.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: