کد خبر: ۱۴۱۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۹ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۹
رئیس کل دادگستری فارس:
موسوی با تأکید بر اهمیت رشد و توسعه شهرستان‌های لامرد و مُهر، گفت: تبدیل شدن منطقه جنوب فارس به قطب صنعتی و انرژی اهمیت توجه مسئولان به تأمین امنیت را دو چندان می‌کند.

به گزارش شیرازه، حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در سفر یک روزه به شهرستان‌های لامرد و مهر و در راستای مصوبات ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان با حضور در کارخانه آلومینیوم سازی لامرد ضمن بازدید از روند تولید در این مجموعه بزرگ صنعتی در دیدار با مدیران این مجموعه به بررسی مشکلات حقوقی آن پرداخت.

او با بیان اینکه حمایت حقوقی و قضایی از صنایع بزرگ استان یکی از وظایف تعریف شده قوه قضائیه در راستای حمایت از تولید است، گفت: در استان فارس مجموعه قضایی به صورت تخصصی و برنامه ریزی شده حمایت از واحد‌های تولیدی و صنعتی را در دستور کار قرار داده است و تا کنون توانسته است مطابق با برنامه‌های انجام شده منویات ریاست معظم قوه قضائیه مبنی بر جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی را محقق کند.

گفتنی است مجتمع آلومینیوم سازی جنوب در اردیبهشت ماه ۹۹ افتتاح و زمینه اشتغال ۱۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵ هزار نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم ساخته است که است بسیاری از مشکلات تملک اراضی این مجموعه عظیم با حمایت قضایی دادگستری صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه این سفر با حضور در پالایشگاه اتان شهرستان مهر ضمن دیدار از این مجموعه وجود ظرفیت‌های عظیم انرژی در جنوب فارس را زمینه توسعه این منطقه خواند و افزود: ظرفیت‌های موجود در منطقه لامرد و مهر کمک شایانی در جهت اشتغال جوانان منطقه داشته و بی تردید توسعه و بهره برداری از این ظرفیت‌ها می‌تواند زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را در پی داشته باشد.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه بررسی‌های حاکی از آن است که مطالبات معوقه‌ای در خصوص کارگران مجموعه اتان مُهر وجود ندارد، گفت: دستگاه قضایی حامی حقوق کارگران و حمایت کننده واحد‌های تولیدی است چرا که باید در جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران اسلامی همه مجموعه‌ها با تمام توان حامی تولید باشند و تلاش کنند تا ضمن تحقق شعار سال و منویات رهبری معظم انقلاب (مد ظله العالی) وضعیت معیشتی مردم بهبود یابد.

او با تأکید بر اهمیت رشد و توسعه این شهرستان‌های جنوب استان بخصوص لامرد و مُهر گفت: این دو شهرستان در حال تبدیل شدن به شهر‌های صنعتی و قطب انرژی استان هستند و همین امر اهمیت و توجه مسئولان به مقوله امنیت و همچنین حمایت از تولید را دو چندان می‌کند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه سرمایه گذار نیازمند امنیت است، تصریح کرد: یکی از وظایف اعضای شورای تأمین و همچنین مجموعه قضایی تأمین امنیت برای سرمایه گذاری مشروع و قانونی است تا سرمایه گذار بتواند با خیال آسوده نسبت به سرمایه گذاری در منطقه و ایجاد زمینه اشتغال و کار آفرینی اقدام کند.

او با تأکید بر اینکه سیاست حمایت از فعالیت‌های مولد اقتصادی و بر طرف ساختن موانع حقوقی در مسیر جهش تولید از زمان حضور آیت الله رئیسی در رأس قوه قضائیه با جدیت و حساسیت بیشتری پیگیری و اجرا می‌شود، گفت: مجموعه قضایی فارس نیز این موضوع حیاتی استان را با جدیت در دستور کار قرار داده و در همین راستا در سفر امروز نیز دیدار‌هایی از دو مجموعه تولیدی واقع در این دو شهرستان انجام شد.

رئیس شورای قضایی استان فارس در ادامه بیان داشت: تحقق شعارسال و تأکیدات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) تنها در سایه عمل به توصیه‌های این مرد الهی است و اگر در این مسیر نیز نکات مد نظر ایشان را مو به مو انجام دهیم بی تردید از این گردنه سخت اقتصادی به سلامت گذر خواهیم کرد چرا که هر زمان از فرمایشات ایشان تبعیت محض داشته ایم کشور موفق و سربلند بوده است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره روند رو به رشد شهرستان‌های مهر و لامرد گفت: افرادی با مقاصد سود جویانه اقدام به تعرض و تعدی به اراضی ملی و دولتی کرده اند که لازم است علاوه بر جدیت همکاران در مجموعه قضایی و ورود به موقع دادستان در راستای انجام وظایف ذاتی سایر نهاد‌های متولی نیز با اجرای دقیق قانون و اجرای برنامه‌های پیشگیرانه دست متجاوزان به اراضی را کوتاه کنند.

او در این زمینه توصیه کرد: نهاد‌های متولی زمین با همکاری اداره کل ثبت و اسناد و املاک استان صدور سند اراضی ملی و دولتی را در راستای پیشگیری از تعرض به اراضی در دستور کار قرار دهند.

حجت الاسلام موسوی  بر تعامل مجموعه قضایی بخصوص در حوزه‌های قضایی شهرستان‌ها با مجموعه‌های اجرایی تأکید کرد گفت: تعامل هیچ منافاتی با حفظ استقلال در دستگاه قضایی ندارد و من توصیه می‌کنم همه مسئولان قضایی در شهرستان‌ها در کمک به مجموعه اجرایی در راستای گره گشایی از مشکلات و رفع موانع توسعه پیش قدم باشند.

او همچنین به برطرف شدن و حل مشکل دیرنیه اطاله دادرسی در از حوزه‌های قضایی استان اشاره کرد و افزود: امروز می‌توانیم بگوییم که بحث اطاله دارسی در مجموعه قضایی استان نداریم، اما تلاش کرده ایم پس از غلبه به این موضوع به کیفیت آرا بپردازیم و با اتقان بیشتر آرا زمینه اعتراض به آراء را کاهش دهیم.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس همچنین به تحلیل آماری جرائم در حوزه‌های قضایی مهر و لامرد پرداخت و بیان داشت: علل فراوانی برخی جرائم در این دو حوزه قضایی باید بررسی شود و در قالب شورا‌های پیگشیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی شهرستان که با حضور و مشارکت همه نهاد‌های متولی تشکیل می‌شود راه کار‌های علمی مناسب برای آن تدوین شود.

او در ادامه به مسئولان جدید قضایی شهرستان‌های لامرد و مهر توصیه کرد: تکریم ارباب رجوع دستگیری از ضعفا و توجه به مستضعفین و ارائه بهترخدمت قضایی را همواره مد نظر قرار دهند و با حضور در بین مردم و انجام ملاقات‌های چهره به چهره تکریم مراجعان را اولویت کاری و برنامه‌ای خود قرار دهند.

موسوی خدمت به مردم فهیم، قدر شناس، مؤمن و انقلابی لامرد و مهر را افتخاری بزرگ دانست و بیان داشت: باید قضات دفاع از انقلاب، تبعیت از رهبری و محقق ساختن شعار‌های انقلاب را با حساسیت بیشتری دنبال کند لذا اراده و عزم مجموعه قضایی در مبارزه قاطع و قدرتمند با فساد باید در بین همه مسئولان قضایی در شهرستان متبلور باشد.

گفتنی است در پایان این دو مراسم با حکم ریاست معظم قوه قضائیه حجت الاسلام و المسلمین سعادت پوربه عنوان دادستان جدید شهرستان لامرد و امین حشمتی نیز به عنوان رئیس حوزه قضایی شهرستان مهر معرفی شدند.

همچنین در حاشیه این مراسم از تلاش‌های حجت الاسلام و المسلمین روح اله رشیدی و حشمت رستمی دادستان و رئیس سابق حوزه قضایی شهرستان مهر تقدیر شد.

انتهای پیام/ 


برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: