کد خبر: ۱۴۱۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۹
مدیرکل بهزیستی فارس:
مدیرکل بهزیستی استان فارس گفت: ۱۳۲ هزار معلول و ۳ هزار سرپرست خانوار و از کار افتاده تحت پوشش بهزیستی این استان هستند.
  محمدصادق کشفی‌نژاد در دیدار با پاک فطرت نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پاسخگویی به مراجعه‌کنندگان و رفع مشکلات این افراد در شرایط اقتصادی این روز‌ها کار راحتی نیست، گفت: ما پاسخگوی مددجویانی هستیم که در حوادثی دچار ضایعه شده‌اند که بهزیستی کوچکترین دخالتی نداشته و متولیان دیگری دارد.
۱۳۲ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی فارس هستند
مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه رسیدگی به هر کدام از گروه‌های هدف متفاوت و خاص است، گفت: بار روانی مواجهه با این افراد بر دوش پرسنل بهزیستی است که در کنار مشکلات زندگی شخصی با تمام توان این فشار را تحمل و خدمتگزار مردم هستند.

کشفی‌نژاد با بیان اینکه ما از نمایندگان مجلس درخواست داریم در دو حوزه قوانین حمایتی ویژه گروه‌های هدف و پرسنل اداری به ما کمک کنند، افزود: برخی قوانین مصوب به طور کامل اجرا نشده‌اند مانند قانون حمایت از افراد معلول برای پاسخگویی و ارائه خدمات بهتر به این قشر و حمایت از پرسنل بهزیستی و قرار گرفتن شغل آنان در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور، مواردی است که ما از نمایندگان فارس در مجلس درخواست می‌کنیم برای تحقق آن‌ها تلاش و پیگیری کنند.

علیرضا پاک فطرت، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های سازمان بهزیستی گفت: در حال حاضر نگاه دولت به بهزیستی در ردیف ادارات درجه یک قرار ندارد.

او با بیان اینکه نگاه دولت می‌بایست به سازمان بهزیستی تغییر کرده و در ردیف ادارات درجه یک قرار گیرد، گفت: فعالیت‌های سازمان بهزیستی با اهمیت و ارزشمند است و به زمان اداری ختم نمی‌شود بلکه یک فعالیت ۲۴ ساعته است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فشار مشکلات جامعه بر دوش سازمان‌های خدمات‌رسان همانند بهزیستی است، تصریح کرد: هر چقدر کار‌ها زیادتر و آمار‌ها افزایش یابد باید بهزیستی آمادگی مقابله با مشکلات و پاسخگویی به جامعه هدف را داشته باشد.

او آمادگی بهزیستی را در دو حوزه نیروی انسانی و مالی عنوان و بیان کرد: ۱۰ درصد حوزه مالی و ۹۰ درصد در بخش نیروی انسانی آمادگی نیاز است تا به نحو مطلوب پاسخگویی و مقابله با مشکلات انجام شود.

پاک فطرت با بیان اینکه ارتباط و تعامل سازنده با جامعه و از طرفی با مدیران و مسئولین باعث تسریع در حل مشکلات می‌شود، اظهار داشت: تقویت معاونت مشارکت مردمی و ارتباط موثر با خیرین، بهره‌گیری از ظرفیت بازنشستگان و بانوان خانه‌دار راهکار‌هایی است که می‌تواند به بهزیستی در ارائه خدمات مناسب به جامعه هدف کمک کند.

او افزود: دستگاه‌های مرتبط مانند هلال احمر، بسیح، شهرداری و موسسات خیریه نیز ظرفیت‌های بسیار مناسبی هستند که می‌بایست با ارتباط موثر با این ادارات از این پتانسیل‌ها استفاد کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی اتاق فکر، بررسی تجارب موفق سایر کشور‌ها و تهیه برنامه و طرح را رمز موفقیت در ادامه راه بهزیستی عنوان و تصریح کرد: امیدوارم با راه‌اندازی اتاق فکر، شاهد ارائه طرح‌های ملی و اثرگذار بهزیستی در کشور باشیم.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: