کد خبر: ۱۴۱۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۹
امام جمعه شیراز:
آیت الله دژکام با بیان اینکه حرم مطهر شاهچراغ(ع) باید محور همه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی شیراز باشد، گفت: در حال حاضر امکانات و زیرساخت‌های حرم مطهر برای آنکه محوریت کلیه برنامه‌های فرهنگی شیراز باشد، کفایت نمی‌کند.
  آیت‌الله لطف‌الله دژکام امروز در جلسه بزرگداشت مراسمات سوگواری و عزاداری دهه آخر ماه صفر، اظهار داشت: مقام معظم رهبری از بنده خواسته‌اند امور حرم مطهر شاهچراغ(ع) را آنگونه که شایسته است، ساماندهی و پیگیری کنم.

او عنوان کرد: این حرم مطهر باید میزبان خیل عظیمی از مردم ولایتمدار این شهر در مناسبت‌های مختلف باشد، اما به لحاظ امکانات در حال حاضر این امر میسر نیست.
حرم مطهر شاهچراغ(ع) محور همه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی شیراز باشد
امام جمعه شیراز با بیان اینکه امیدوارم همه مسئولان و دستگاه‌های مختلف این شهر و استان کمک کنند تا بتوانیم رویداد‌های فاخر فرهنگی و جریان‌ساز در آستان مقدس شاهچراغ(ع) برگزار کنیم، افزود: این حرم مطهر باید به عنوان محور فعالیت‌ها و رویداد‌های فرهنگی شیراز تثبیت کنیم.

نماینده، ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه باید حرم مطهر و شخصیت احمدبن‌موسی(ع) به جهان اسلام معرفی شود، بیان کرد: امروز بسیاری در عالم تشیع نمی‌دانند بقعه نورانی برادر بزرگوار و واجب التعظیم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در شیراز است و از این جهت ما باید بسیار کار کنیم.

آیت‌الله دژکام تصریح کرد: امیدوارم با این نگاه متعالی، از دهه آخر ماه صفر بتوانیم اقدامات محوری و جریان‌ساز فرهنگی را در حرم مطهر شاهچراغ(ع) پایه‌گذاری کنیم.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: