کد خبر: ۱۴۱۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۹
استاندار فارس مطرح کرد؛
دکتر رحیمی گفت:استان فارس در استفاده از شرکت های دانش بنیان به خوبی عمل نموده و بواسطه راه اندازی و ایجاد تعاونی ها سرمایه های مولد شکل گرفته که برای کشور بسیار ارزشمند است.
 به گزارش پایگاه تحلیلی_خبری "شیرازه"، پانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان فارس امروز یکشنبه شانزدهم شهریورماه با حضور استاندار محترم فارس، مدیر کل محترم اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی،معاونین و تعاونگران استان در سالن همایش های «هتل هما»برگزار شد.

دکتر رحیمی،استاندار فارس در این جشنواره ضمن گرامیداشت هفته تعاون و عرض تبریک به تعاونگران با اشاره به تاثیر تعاونی ها در رشد و توسعه اقتصادی هر استان گفت:همگرایی، همکاری و تلاش تعاونی ها در راه توسعه اقتصاد کشور به عنوان یک هدف ارزشمند تلقی می شود چرا که از تفرقه و پراکندگی جلوگیری می کند.وی با بیان این که اقتصاد امروز از کمبود سرمایه و سرمایه گذاری رنج می برد،به نقش موثر تعاونی ها اشاره کرد و افزود:بواسطه راه اندازی و ایجاد تعاونی ها سرمایه های خرد در کنار هم قرار گرفته و سرمایه های مولد شکل می گیرد که برای کشور بسیار ارزشمند است.

دکتر رحیمی ادامه داد: با توجه به سال جهش تولید یکی از برنامه های موثر در وضعیت اقتصاد کنونی مربوط به تاسیس و فعالیت های اقتصادی تعاونی هاست که در برنامه اقتصاد مقاومتی نیز مطرح شده است.وی آموزش را حلقه مفقوده در برخی فعالیت های اقتصادی دانست و به تعاونگران توصیه کرد:یکی از حلقه های مفقوده در تعاونی ها عدم آموزش در زمینه های مختلف فعالیت اقتصادی می باشد که توجه به این امر تاثیر بسزایی در رشد اقتصاد خواهد داشت.

بستر سازی برای حرکت سریع و شتابان تعاونی ها
عالی ترین مقام دولت به این که استان فارس در استفاده از شرکت های دانش بنیان به خوبی عمل نموده اشاره کرد و ادامه داد: بستر سازی برای حرکت سریع و شتابان تعاونی ها را از رسالت های مهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد و علاوه بر این ها استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و شرکت های دانش بنیان نیز در اولویت سیاستگذاری هاست.

وی با تاکید بر اعتماد سازی درفعالیت های اقتصادی گفت:برای دستیابی به این هدف به شفاف سازی در امور مالی، امتیازدهی و واگذاری نیاز می باشد که می بایست در دستور کار قرار بگیرد.دکتر رحیمی با تاکید بر دستیابی به اهداف جمعی و اجتماعی افزود:رعایت قانونمندی و قانونمداری و توجه به دنیای رقابت در فعالیت های اقتصادی مفید بوده و لازم است که افراد در این راستا اهداف جمعی را به اهداف شخصی ترجیح دهند.

عالی ترین مقام دولت به پیشینه ایجاد تعاونی های در گذشته های دور در ایران اشاره کرد و افزود:موضوع تعاون و همکاری از دیرباز در آیین و فرهنگ و دین ما بوده که از نمونه های بارز آن هم تلاش و همکاری شهدای انقلاب در 8 سال دفاع مقدس است.
گفتنی است، در پایان این جشنواره از تعاونی های برتر در سطح استان تجلیل و قدردانی شد.
انتهای پیام/


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: