کد خبر: ۱۴۱۷۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۶ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۹
۲ تن از متهمان فرار مالیاتی و پولشویی در دادگاه کیفری ۲ شیراز محاکمه شدند.

به گزارش شیرازه، دادگاه رسیدگی به اتهام های ۲ تن از متهمان اخفای درآمد حاصل از فعالیت اقتصادی، فرار مالیاتی و پولشویی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز و به تصدی دادرس این شعبه، قاضی امیر بذرگر، و با حضور متهمان و وکلای آنها، نماینده دادستان و نمایندگان اداره کل امورمالیاتی استان فارس برگزار شد.

در ابتدای جلسه این دادگاه که به صورت علنی برگزار شد قاضی محمد اسدی نماینده دادستان عمومی و انقلاب شیراز، ضمن قرائت کیفرخواست صادر شده از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شیراز، از دادگاه رسیدگی کننده مجازات قانونی را خواستار شد.

در ادامه دادرس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز در خصوص جرائم متهمان ردیف اول و دوم این پرونده اظهار کرد: متهم ردیف اول «ک. ع»، که پیش از این دارای سمت سازمانی نیز بوده است، در این پرونده متهم به فرار مالیاتی به مبلغ بیش از ۷۷۲ میلیون تومان، پولشویی به مبلغ ۲ میلیارد و ۳۸۷ میلیون تومان و همچنین اخلال در نظام اقتصادی از طریق خرید و فروش و احتکار عمده خودرو و خرید و فروش غیرقانونی ارز است.

قاضی امیر بذرگر به تشریح دیگر اتهامات متهم ردیف اول از جمله احتکار عمده خودرو و خرید و فروش غیرقانونی و خارج از شبکه ارز پرداخت و گفت: متهم پرونده در زمان التهاب بازار ارز، مبلغ بیش از ۲ میلیار و ۱۶۶ میلیون تومان و همچنین بابت احتکار خودرو بیش از ۲۲۱ میلیون تومان به بیت المال ضرر و زیان وارد کرده است و از دیگر اتهامات او نیز فروش غیرقانونی ارز و دریافت ربا به مبلغ بیش از ۱۸۷ هزار دلار آمریکا است.

او افزود: متهم ردیف دوم پرونده، متهم به اخلال غیرعمده در نظام اقتصادی از طریق خرید و فروش و احتکار عمده خودرو در زمان ملتهب بودن بازار است.

دادرس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز اضافه کرد: متهم ردیف دوم، صاحب امتیاز نمایندگی خودرو بوده و با همکاری برخی از مدیران و متهم ردیف اول در زمان التهاب بازار خودرو و در وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی کشور و در شرایطی که خرید یک دستگاه خودرو از کارخانه برای مردم آرزوی دست نیافتنی بوده؛ سبد‌های چند صدتایی خودرو خریداری کرده است.

او تصریح کرد: این متهم با اخلال غیرعمده در نظام اقتصادی و تولیدات مورد نیاز کشور از طریق خرید و فروش و احتکار عمده خودرو در زمان ملتهب بودن بازار، مبلغ بیش از ۵۳۵ میلیون تومان و همچنین با پولشویی تقسیط شده جمعا به مبلغ ۵۳۵ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان به بیت المال زیان وارد کرده و همچنین متهم به فرار مالیاتی به مبلغ بیش از ۷۷۲ میلیون تومان است.

بر اساس تحقیقات مقدماتی از سوی شعبه ۱۰ بازپرسی و ادله، شواهد، اظهارات متهمان و اقرار‌ها و نظریات ذکر شده از سوی هیئت ۳ نفره کارشناسان رسمی دادگستری یکی از صرافان شیراز، که هم اکنون متواری است، بیش از ۱۷۴ هزار دلار آمریکا را به متهمان ردیف اول و دوم پرداخت کرده است.

در این جلسه دادگاه رسیدگی به جرائم پرونده پولشویی و فرار مالیاتی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز، ۲ تن از متهمان این پرونده به همراه وکلای خود در جلسه دادگاه حاضر و متهمان این پرونده پس از تفهیم اتهام ضمن حضور در جایگاه متهمان به دفاع از اتهامات انتسابی خود پرداختند و وکلای مدافع این ۲ متهم نیز با ارائه لوایح از موکلان خود دفاع کردند.

انتهای پیام/


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: