کد خبر: ۱۴۱۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۸ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۹
مدیرکل فرودگاه بین المللی لارستان گفت: پروازهای مسیر دوحه-لار و بالعکس از طریق شرکت هواپیمایی ایرباس ۳۲۰ ایران و پس از حدود ۶ ماه تعطیلی دوباره برقرار شد.
به گزارش شیرازه، امین الله صولتی روز شنبه  در گفت و با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اعلام رسمی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از ۲۷ شهریور ماه امسال (۹۹) برقراری پرواز  مسیر دوحه- لار دوحه دوباره از این فرودگاه مسجل شده است.

وی با بیان اینکه پرواز این مسیر روزهای پنجشنبه هر هفته از ۲۷ شهریور ماه جاری برقرار است، ساعت رفت پرواز لار- دوحه را ۷و ۴۵ دقیقه و ساعت برگشت از دوحه به لار را نیز ۱۱و ۴۵ دقیقه به وقت ایران ذکر کرد.

دوحه پایتخت کشور قطر است.

صولتی بیان کرد: هم اینک نیز فروش برای رزرو این پرواز آغاز شده و تمام مسافران  پس از انجام مراحل مربوط به رعایت موارد بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا می توانند از این مسیر پروازی بهره مند شوند.

در تاریخ ۶ شهریور امسال نیز پروازهای مسیر دبی-لار- دبی از طریق شرکت هواپیمایی فلای دبی که از بیش از یک ماه تعطیل شده بود،دوباره برقرار شد.

مدیرکل فرودگاه بین المللی لارستان ادامه داد: هم اینک در طول هفته ۵ پرواز داخلی درمسیر تهران و۱۰پرواز خارجی  به مقصد دبی از این فرودگاه انجام می شود.

وی بیان کرد:‌پیگیری های لازم  برای برقراری مجدد پروازهای مسیر کویت،شارجه و عمان که پیش ازکرونا از این فرودگاه برقرار بود نیز درحال انجام است.

احداث فرودگاه لارستان به سال ۱۳۳۹ و همزمان با وقوع زلزله ۶.۷ ریشتری در این منطقه باز می گردد و هدف مهم این فرودگاه در آن زمان کمک رسانی و امداد رسانی به مردم زلزله زده بود که پس از آن باتوجه به کسب وکار اکثرمردم منطقه درکشورهای حوزه خلیج فارس این فرودگاه به سرعت مسیر توسعه را طی کرد.

فرودگاه بین المللی لارستان با پوشش ۸۰ درصد از پروازهای خارجی و۲۰درصد پروازهای داخلی یکی از مهمترین فرودگاه های کشورمحسوب می شود و سایت رادار RCAG،که پوشش راداری، نظارتی و فرکانسی پروازهای منطقه جنوب کشور تا تنگه هرمز را در برمی گیرد زیر نظر این فرودگاه قرار دارد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار از شهرستان های جنوبی فارس با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر ، در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز واقع است.
انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: