کد خبر: ۱۴۱۸۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۴ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جدیدترین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس را اعلام کرد.
به گزارش شیرازه، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، درباره جدیدترین آمار بیماری کرونا در فارس در استودیو سلامت، با اشاره به افزایش موارد نمونه گیری به ۲۷۰ هزار و ۹۵۸ مورد، اظهار کرد: با بررسی این آزمایش ها، ۴۷ هزار و ۹۸۸ بیمار مثبت قطعی از ابتدای شیوع بیماری تاکنون شناسایی شده است.

او تصریح کرد: از مجموع مبتلایان شناسایی شده تاکنون ۴۴ هزار و ۵۷۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، که این تعداد معادل ۹۳ درصد مبتلایان است.

او همچنین با اشاره به مرگ ۹ هم استانی طی دیروز تاکنون، افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۰۵ هم استانی بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بستری ۶۱۱ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان فارس، اظهار کرد: از این تعداد حال ۷۱ نفر وخیم گزارش شده که هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همتی همچنین به موضوعی نگران کننده برای دست اندرکاران حوزه سلامت استان فارس اشاره کرد و گفت: در مواردی مشاهده شده برخی هم استانی‌ها پس از مراجعه به پزشک خانواده و یا مراکز ۱۶ ساعته سرپایی و دریافت برگ ارجاع برای بستری در مراکز درمانی، به موقع اقدام نکرده و زمان مناسب برای درمان را از دست می‌دهند که همین امر موجب تهدید سلامت آن‌ها می‌شود.

او از عموم مردم استان خواست تا به محض دریافت برگ ارجاع، مراجعه به بیمارستان برای بستری را به تاخیر نیندازند.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: