کد خبر: ۱۴۱۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۶ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۹
نماینده مرودشت و پاسارگاد و ارسنجان:
جلال رشیدی کوچی در تشریح ویژگی‌های طرح مربوط به اصلاح قانون انتخابات شوراها، بیان کرد: ویژگی اصلی این طرح آن است که انتخابات شوراها را به سمت و سویی می‌برد که افراد متخصص، به شوراها راه پیدا کنند./ وی با بیان اینکه براساس قانون اساسی تنها افرادی که جز رجال سیاسی هستند، می‌توانند رئیس جمهور شوند، گفت: همانطور که برای انتخابات مجلس مدرک تحصیلی جز معیارها است و مانع از ثبت نام گسترده افراد می‌شود، در انتخابات ریاست جمهوری نیز می‌توان این کار را کرد و سابقه سیاسی افراد می‌تواند مدنظر قرار گرفته شود.
  جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت و پاسارگاد و ارسنجان در خصوص اصلاح قوانین انتخاباتی، اظهار داشت: برای اصلاح قانون انتخابات شوراها طرحی در کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تهیه شده و ابوترابی نماینده مردم نجف آباد که از مجلس دهم این موضوع را دبنال کرده، به عنوان مسئول پیگیری در کمیسیون انتخاب شده است.
 
عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در تشریح ویژگی‌های طرح مربوط به اصلاح قانون انتخابات شوراها، بیان کرد: ویژگی اصلی این طرح آن است که انتخابات شوراها را به سمت و سویی می‌برد که افراد متخصص، به شوراها راه پیدا کنند.
 
وی با بیان اینکه کار در شوراهای شهر تخصصی است، افزود: برای فعالیت در شورای شهر، افراد متخصص باید انتخاب شوند.
 
رشیدی کوچی با بیان اینکه اولویت بعدی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها، اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری است، ادامه داد: پس از به سرانجام رسیدن این دو قانون، برای اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی نیزبرنامه داریم که البته برای این موضوع هنوز وقت هست.
 
نماینده مردم مرودشت و پاسارگاد و ارسنجان با بیان اینکه پس از تصویب طرح اصلاح قوانین انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، تا آبان‌ماه این طرح‌ها را به صحن می‌بریم تا تعیین تکلیف شوند، گفت: یکی از مباحثی که از اهمیت بالایی برخوردار است، بحث شرایط ورودی برای ثبت نام در انتخابات است.
 
وی افزود: در ادوار گذشته انتخابات ریاست جمهوری، هر کسی با هر مسلکی می‌توانست ثبت نام کند و همین امر مستمسکی برای حمله یا تمسخر نظام بود که این موضوع را اصلاح می‌کنیم.
 
رشیدی کوچی با بیان اینکه براساس قانون اساسی تنها افرادی که جز رجال سیاسی هستند، می‌توانند رئیس جمهور شوند، گفت: همانطور که برای انتخابات مجلس مدرک تحصیلی جز معیارها است و مانع از ثبت نام گسترده افراد می‌شود، در انتخابات ریاست جمهوری نیز می‌توان این کار را کرد و سابقه سیاسی افراد می‌تواند مدنظر قرار گرفته شود.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: