کد خبر: ۱۴۲۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹
به مناسبت چهلمین سالگرد بزرگداشت هفته دفاع مقدس، صدا و سیمای مرکز فارس برنامه های متنوعی را پیش بینی و از خرداد ماه پخش این برنامه ها از رادیو و تلویزیون فارس آغاز شده است.
   برنامه زنده شبانه حکایت فتح هر شب از ساعت ۲۱:۱۰ به مدت ۱۵ شب از ۲۸ شهریور پخش آن با حضور سرداران و رزمندگان سرافراز سپاه ، ارتش، نیروی انتظامی و جهادسازندگی در دوران دفاع مقدس آغاز و همچنان تا 11مهر ماه ادامه خواهد داشت. به گفته علی رضا باغبان منش معاون سیمای مرکز فارس، در این برنامه زنده که با تهیه کنندگی عباس روزیطلب و اجرای احمد مومنی پخش می شود یادگاران دفاع مقدس به بیان خاطرات ۸ سال دفاع مقدس می پردازند. معرفی چهره های برتر  و هنرمندان و نخبگان عرصه جبهه و جنگ ، سرودهای حماسی و پخش تصاویری از زرمندگان استان فارس در دوران دفاع مقدس از دیگر بخش های این برنامه زنده است. این برنامه هر شب در فضای بسیار زیبای موزه دفاع مقدس که با حال و هوای جبهه های نبرد حق علیه باطل طراحی شده است تولید و به طور زنده از سیمای مرکز فارس پخش می شود.
پخش ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در صدا وسیمای مرکز فارس
به گفته علیرضا باغبان منش در این مدت ، از مستند بسیار فاخر "عبداله" که روایت زندگی سردار شهید عبداله اسکندری است رونمایی خواهد شد. معاون سیمای مرکز فارس افزود: برنامه های زنده فارسی شو، صبح پارسی، کاشانه مهر ، نگاه روز و برنامه های تولیدی در شهر، در استان نیز در این ایام  بخش هایی ازبرنامه های خود را به دفاع مقدس اختصاص خواهند داد. 
باغبان منش گفت: در ایام هفته دفاع مقدس از ۴۰ اثر فاخر تولیدشده درمعاونت سیما نیز رونمایی خواهد شد و ضبط برنامه ۱۲۰ قسمتی خاطرات مادران بزرگوار شهدا نیز آغاز خواهد شد. 
در معاونت صدای مرکز فارس هم تولید و پخش بیش از دو هزار دقیقه برنامه پیش بینی شده است. 
یاسر جمالی معاون صدای مرکز فارس در این خصوص گفت: تولید و پخش مشق عشق و مدرسه عشق ، مشارکت در تولید و پخش ویژه برنامه سراسری پلاک۸ ، تولید و پخش ویژه برنامه خاکریز خاطره، و اختصاص بخش عمده ای از برنامه های تولیدی به دفاع مقدس از برنامه های این معاونت است. 
جمالی افزود: در این ایام به مانند دیگر حوزه های برنامه ساز، چهل اثر فاخر این معاونت با موضوع دفاع مقدس رونمایی خواهدشد. 
در معاونت خبر این مرکز هم خبرنگاران مرکز استان به همراه ۵۵ خبرنگار آزاد در سراسر استان پهناور فارس برنامه های مختلف این هفته را پوشش خبری خواهند داد. به گفته ابوالحسن کرمی معاون خبر این مرکز ، این معاونت تولید و پخش برنامه های خود را در خصوص دفاع مقدس از سوم خرداد ماه همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر آغاز کرد وهر هفته در بخش های خبری به معرفی یکی از شهدای بزرگوار استان پرداخته است که این روند تا دهه پر فروغ فجر انقلاب اسلامی دارد. به گفته کرمی این معاونت هم ۴۰ اثر فاخر خود را در هفته دفاع مقدس رونمایی خواهد کرد که مردم می توانند این آثار را در سایت خبرگزاری صدا و سیما مشاهده و دریافت کنند.
پخش ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در صدا وسیمای مرکز فارس
معاون خبر صدا و سیمای مرکز فارس افزود: در بسیاری از نقاط استان با تلاش مردم و بسیج ، بسیاری از عملیات ها با هدف روایت زنده جنگ برای مردم ، شبیه سازی شده است که به صورت گزارش خبری در بخش های مختلف خبری پخش خواهد شد. 
معاونت فضای مجازی مرکز فارس هم یکصد ویدیو، عکس نوشت، اینفوگرافی ،موشن گرافی را به همراه چهل اثر شاخص خود در فضای مجازی منتشر خواهد کرد. 
پخش ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در صدا وسیمای مرکز فارس
علی خورشید سوار گفته است در این ایام علاوه بر این تولیدات، بخش های مختلفی در قالب بسته های رادیویی ، تلویزیونی و خبری در اختیار دیگر معاونت های برنامه ساز قرار خواهد گرفت.

پخش ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در صدا وسیمای مرکز فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: