کد خبر: ۱۴۲۰۷۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۹ - ۰۲ مهر ۱۳۹۹
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس از گشایش نخستین هنرستان دخترانه صنایع غذایی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی در کشور خبر داد.
 ابراهیم زارع رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس روز سه شنبه یکم مهرماه در آیین افتتاح همزمان ۱۶ هنرستان جدید فنی و حرفه‌ای و کار دانش کشاورزی که با حضور کامبیز بازرگان معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، از گشایش نخستین هنرستان دخترانه صنایع غذایی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی در کشور خبر داد.

او ادامه داد: تعداد هنرستان‌های کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی نسبت به پارسال ۳۰۰ درصد رشد داشته است و در این رابطه وزارت جهاد کشاورزی و موسسه تحقیقات و آموزش کشاورزی کار بسیار بزرگی را انجام دادند.

 رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس با بیان اینکه در بخش کشاورزی معضل کم سوادی و سن بالا وجود دارد، اضافه کرد: براساس آخرین سرشماری، حدود ۶۹ درصد کشاورزان کم سواد و بی سواد هستند و سن ۵۳ درصد از کشاورزان بالای ۵۰ سال است.

زارع با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در کشور، افزود: تربیت کشاورزان آینده در همه زنجیره از ابتدای تولید تا صنایع فرآوری به عنوان تکمیل کننده بخش تولید، لازم است.

او با اشاره به اینکه در استان فارس هنرستان علی آباد کمین بعد از ۱۸ سال در سال ۹۷ مجدد راه اندازی شد، گفت: سال آینده هنرستان پسرانه را هم در شهرستان مرودشت افتتاح خواهیم کرد.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس افزود: ۹۳ دانش آموز در علی آباد کمین و ۲۵ دانش آموز در هنرستان دخترانه فدک ثبت نام کردند و حدود ۱۷۲ نفر هم برون سپاری داریم که در مجموع ۲۹۰ نفر دانش آموز تحت پوشش این مرکز و در رشته‌های مختلف مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
0
0
تیتر را اصلاح کنید هنرستان صنایع غذایی درست
هنرستان کشاورزی تعریف دیگری دارد
چند هنرستان کشاورزی پسرانه در شهرهای َشیراز(آب باریک)
آباده فیروزآباد ممسنی وجود داردکه حال و روز خوبی هم ندارند استقبال چندانی نمی شود
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: