کد خبر: ۱۴۲۱۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۷ - ۰۳ مهر ۱۳۹۹
ریبس مجمع نمایندگان فارس:
رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه فارس یک استان برخوردار نیست، لزوم تغییر در نگاه به فارس را برای تحقق عدالت در توزیع اعتبارات و دستیابی توسعه همه جانبه این استان، یک ضرورت دانست.
 ابراهیم عزیزی ریبس مجمع نمایندگان استان فارس اظهار داشت: در راستای بررسی مشکلات و عقب ماندگی‌های استان فارس در حوزه‌های گوناگون، نشستی با حضور دکتر قالیباف رییس مجلس و اعضای مجمع نمایندگان فارس برگزار شد.

او با اشاره به جزییات نشست مذکور گفت: اعتقاد ما این است که مجمع باید از همه ظرفیت‌های ملی بهره‌مند باشد تا برای حل مشکلات و عقب ماندگی‌های استان در بخش‌های مختلف پاسخگوی نیاز مردم فارس باشیم.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس ادامه داد: نخستین موضوعی که به عنوان موضوع محوری و اصلی با دکتر قالیباف مطرح شد، لزوم تغییر نگاه به فارس به عنوان یک استان برخوردار بود.

عزیزی افزود: این نگاه در کشور حاکم است که استان فارس یک استان برخوردار و بدون مشکل و کاستی است؛ در صورتی که این گونه نیست و خواسته همه اعضای مجمع از رییس مجلس این بود که این نگاه تغییر کند ضمن که تلاش داریم در بخش‌های مختلف حاکمیتی نیز این تغییر نگاه حاکم شود چراکه همین مساله موجب شده استان فارس از اعتبارات و ظرفیت‌های ملی کمتر بهره‌مند شود.

رییس مجمع نمایندگان استان فارس همجنین گفت: موضوع دوم نشست مذکور بررسی عقب ماندگی‌های فارس در زیرساخت‌ها و پروژه‌های محرکی، چون پتروشیمی ها، راه‌های ریلی، بیمارستان‌ها و... بود؛ پروژه‌های قابل ملاحظه‌ای که می‌تواند جنوب کشور را تحت تاثیر قرار دهد و به دلایلی مسکوت مانده و مورد غفلت واقع شده است.

او بیان کرد: اعضای مجمع نمایندگان فارس در این نشست خواستار اصلاح ساختار بودجه شدند تا با بهره مندی از شاخص‌ها جایگاه استان در صنایع و عرصه‌های مختلف، چون نفت و گاز، کشاورزی، صنایع تبدیلی، گردشگری، معادن، ورزش و... ارتقا پیدا کند لذا در مورد همه این موارد به رییس مجلس گزارش داده شد.

عزیزی در مورد نتیجه این نشست نیز گفت: در پایان این نشست قرار بر این شد که دکتر قالیباف سفری به استان فارس داشته باشد تا موارد مذکور از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس افزود: دکتر قالیباف در این نشست ضمن استقبال از پیشنهاد‌های مطرح شده، نظرات بسیار خوبی در رابطه با پروژه‌های نیمه تمام استان داشت و پیشنهاد داد برخی از پروژه‌های مهم و محرک استان در بودجه سالانه قرار گیرد.

او اظهار کرد: رییس مجلس همچنین خواستار مطرح شدن نیازمندی‌ها و اولویت‌های استان فارس در چهارچوب برنامه هفتم توسعه و بهره گیری از ظرفیت‌های استان در جهت رشد و توسعه کشور شد و در این راستا ارتباط مستمر مجمع نمایندگان فارس با هیات رییسه مجلس را مهم ارزیابی کرد.

عزیزی در ارزیابی خود از نشست مذکور نیز گفت: نوع نگاه حاکم بر جلسه این بود که اعتبارات به صورت کامل در اختیار استان قرار گرفته تا استان نیز بر اساس اولویت‌ها هزینه کند.

رییس مجمع نمایندگان استان فارس همچنین بیان کرد: قرار است هیاتی از سوی مجلس برای بررسی مشکلات صنعتی و پروژه‌های نیمه تمام و رها شده به استان فارس اعزام شود.

انتهای پیام /

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: