کد خبر: ۱۴۲۱۲۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳ - ۰۳ مهر ۱۳۹۹
به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بر اساس آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس، هم اکنون ۸۱ بیمار کووید ۱۹ به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

به گزارش شیرازه، دکتر «سید روح الله حسینی» افزود: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، با انجام ۲۸۲ هزار ۴۴۱ نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی استان، ۵۱ هزار و ۳۱۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او با بیان اینکه متاسفانه ۵ نفر در استان در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند ادامه داد: با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۹۵۶ نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه در ادامه به ۷۰۹ بیمار بستری مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان اشاره کرد که از این تعداد حال ۸۱ نفر وخیم گزارش شده است.

دکتر حسینی آمار بهبود یافتگان بیماری کووید۱۹ از ابتدای شیوع تاکنون که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند را ۴۷ هزار و ۵۸۹ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تنها راه پیشگیری از ابتلا به کروناویروس را استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، دوری از تجمعات و پرهیز ار ترددهای غیر ضرور عنوان کرد./۱۰۵

پایان خبر

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: