کد خبر: ۱۴۲۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۲ - ۰۴ مهر ۱۳۹۹
آخرین وضعیت مربوط به کروناویروس در استان فارس تا امروز، چهارم مهر اعلام شد که این گزارش حاکی از روند افزایشی ابتلا در استان طی روزهای اخیر است.
به گزارش شیرازه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر روابط عمومی دانشگاه با اعلام این گزارش در استودیو سلامت فارس، نسبت به افزایش موارد مثبت شناسایی شده در استان طی روزهای اخیر هشدار داد و گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان فارس تاکنون ۵۱ هزار و ۸۰۳ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

دکتر «سید روح الله حسینی» همچنین با ابراز تاسف از مرگ ۶ هم استانی در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، افزود: با افزوده شدن این تعداد، مجموع جانباختگان ناشی از کروناویروس در استان فارس به ۹۶۲ نفر افزایش یافت.

او موارد نمونه گیری در آزمایشگاه های تشخیصی استان از ابتدا تاکنون را نیز ۲۸۳ هزار و ۹۹۱ مورد اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه در ادامه با اشاره به بستری ۶۸۵ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان، اظهار کرد: از این تعداد ۸۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که امیدواریم با توجه به خدمات تیم های پزشکی به زودی سلامتی خود را بازیابند.

دکتر حسینی همچنین تعداد بهبودیافتگان این بیماری از ابتدای شیوع در استان را که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ۴۷ هزار و ۹۵۱ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایان این گزارش از عموم مردم استان خواست تا با دقت نظر ویژه نسبت به سلامت خود و اطرافیان، در صورت خروج از منزل استفاده از ماسک و حفظ فاصله با دیگران را جدی بگیرند.

او تاکید کرد: به ویژه استفاده از ماسک در صورت ضرورت حضور در مکان های مسقف، یک الزام بهداشتی است که باید جدی گرفته شود./۱۰۱


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: