کد خبر: ۱۴۲۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۷ - ۰۶ مهر ۱۳۹۹
ابراهیم عزیزی:
مایک پمپئو بیان کرده است هر کشوری که تحریم های ایران از جمله تحریم های تسلیحاتی علیه این کشور را نادیده بگیرد، تحت تحریم های ما قرار خواهد گرفت. ما فشار حداکثری را ادامه می دهیم تا ایران را به میز مذاکره برگردانیم.
 نماینده شیراز با اشاره به اینکه پمپئو مدعی شده با سیاست فشار حداکثری می توان ایران را پای میز مذاکره آورد، گفت: سیاست فشار حداکثری آمریکا رویه تازه ای نیست که واشنگتن علیه ایران در پیش گرفته است در طول 40 سال گذشته مردم ایران نشان داده اند که با این فشارها از منافع ملی، آرمان های انقلاب یک قدم عقب نشینی یا عدول نمی‌کنند.
 
ابراهیم عزیزی با اشاره به اینکه وزیر خارجه آمریکا مدعی شد با فشار حداکثری جلوی 70 میلیارد دلار پول ایران گرفته شد، اظهار داشت: این شاخ و شانه کشیدن برای ملت ایران سیاست نخ نما شده ای است. مردم با این تهدیدات از اصول، آرمان ها، منافع ملی و دستاوردهای انقلاب اسلامی ذره ای عقب نشینی یا عدول نمی کنند.
 
این نماینده مجلس در خصوص نحوه همکاری اروپایی ها در سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران، گفت: اروپایی ها باید به جای اینکه نمایش همراهی با برجام را داشته باشند به تعهداتشان عمل کنند. اروپایی‌ها اگر به این باور رسیدند که همراهی با آمریکا برای آنها سود ندارد، برمبنای منافع اروپا عمل می‌کنند و به تعهدات برجامی خود پایبند می‌ مانند.
 
 عزیزی تاکید کرد: زمانی می توان گفت اروپایی ها راهشان را از آمریکا جدا کرده‌اند که در موضوع برجام به تعهدات، وظایف و وعده هایشان عمل کنند. اروپا باید مستقل تر از این و برمبنای منافع اروپا عمل کند نه اینکه تابع سیاست‌های آمریکا و در مسیر تحقیر آمیز آمریکا حرکت کند.
 
رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: اروپاها باید نشان دهند در میدان عمل مستقل هستند آنچه تا کنون از رفتار اروپایی ها شاهد بودیم این بود که تابع سیاست های آمریکا هستند که این رفتار با شعارهایی که می دهند همخواهی و سازگاری ندارد.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه  اروپا سفارش باید به تعهدات و وعده‌هایی که داده پایند بماند، بیان کرد: تکلیف آمریکایی ها روشن است به طور طبیعی وقتی اروپا بخواهد حرکت مستقل را انجام دهد بر کشورهای اروپایی فشار وارد می کند، نباید فراموش کرد که ایستادگی، استقلال و ثابت قدم بودن در رای و نظر هزینه دارد که اروپا باید هزینه این استقلال سیاسی را پرداخت کند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: