کد خبر: ۱۴۲۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۲ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز از ساخت مجموعه فرهنگی به نام احمدبن موسی (ع) در کربلا خبر داد.
  آیت‌الله لطف‌الله دژکام به تلاش موکب احمدبن موسی (ع) برای احداث زائرسرا در کربلا اشاره کرد و گفت: در سفری که قبلاً به کربلا داشتم، امکان‌سنجی در این زمینه انجام دادم و با مسؤل عتبه مقدسه حسینی و نمایندگان نظام جمهوری اسلامی در کربلا نیز صحبت‌هایی کردیم و ذهنیت آن‌ها هم این بود که حرم حضرت احمدبن موسی (ع) به‌عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی، جایی در کربلا داشته باشد تا بتواند در طول سال فعالیت کند و در این زمینه نیز گفتند که حمایت می‌کنند.

او با بیان اینکه اگر زمینی به نام حضرت احمدبن موسی (ع) در کربلا آماده شود، مسلماً مردم هم برای احداث یک مجموعه فرهنگی بسیار وسیع متناسب با نام حضرت احمدبن موسی (ع) و حرم سوم که استان فارس است، کمک می‌دهند، گفت: در این زمینه نیز مقدمات و رایزنی‌هایی انجام شده است و امیدواریم که مردم پای کار بیایند تا بتوانیم یک فضای وسیعی به نام حضرت احمدبن موسی (ع) در کربلا ایجاد کنیم.

آیت‌الله دژکام با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای ایام اربعین حسینی، گفت: آنچه که مسلم است این است که باید تلاش کنیم تا هم مسائل بهداشتی را برای حفظ سلامت مردم رعایت کرده باشیم و هم به وظیفه خودمان در احیای نام اهل بیت (ع) عمل کنیم.

او افزود: همان‌طور که در دهه اول محرم شاهد صحنه‌های بسیار زیبایی از همراهی مردم در مراعات چارچوب‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری بودیم، به همین شکل هم برای اربعین حسینی برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه هر ساله قریب ۶۸ موکب از استان فارس در کربلا و مسیر نجف تا کربلا در ایام اربعین حضور داشته و به زائران حسینی خدمات ارائه می‌دادند، گفت: امسال که از حضور در کربلا و پیاده‌روی اربعین محروم هستیم، باید به شیوه دیگری به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) عرض ادب کنیم.

امام جمعه شیراز همچنین خواستار استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای انتقال حال و هوای ایام اربعین از حرم‌های بزرگ شیراز نظیر احمدبن موسی (ع) و سیدعلاءالدین حسین (ع) شد و گفت: امروز در فضای مجازی هر فرد یک رسانه است و امیدواریم که تمام دلباختگان اهل بیت (ع) نقش رسانه بودن خود را در این زمینه به خوبی ایفا کنند.

او، بیانات رهبر معظم انقلاب را در این باره یادآور شد و گفت: معظم‌له فرمودند از فراق معشوق حقیقی یعنی امام حسین (ع) شکوه کنید که نتیجه می‌گیرید یعنی عنایت امام حسین (ع) شامل حال مردم می‌شود و امیدواریم که به یاری خدا شاهد رفع مشکل شیوع کرونا باشیم.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ (ع) همچنین به برنامه‌ریزی‌های این حرم مطهر در ایام دهه آخر صفر اشاره کرد و گفت: در دهه آخر صفر برنامه‌های حرم شاهچراغ (ع) متناسب با همین قضیه تنظیم می‌شود که برنامه‌ریزی‌های مفصلی در این رابطه شده است و به‌موقع اطلاع‌رسانی می‌شود.

او ادامه داد: در این ایام همچنین قرارگاه مواسات برای اطعام حسینی در چارچوب‌های بهداشتی به میدان می‌آید که البته حمایت از دانش آموزان نیازمند نیز از دیگر فعالیت‌های این قرارگاه خواهد بود.

آیت‌الله دژکام با تأکید بر اینکه موکب احمدبن موسی (ع) به‌صورت ویژه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) فعال شده است، گفت: کمیته‌های دیگری نیز برای ایام اربعین در حال فعالیت و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی هستند، اما مهم این است که اگر امسال مردم از پیاده‌روی اربعین محروم هستند، دل‌های خود را به حرم بفرستند.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: