کد خبر: ۱۴۲۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹
از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون؛
به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، ۹۸۰ نفر در فارس بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.
به گزارش شیرازه، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: متاسفانه ۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۹۸۰ نفر رسیده است.

او اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، نزدیک به ۲۸۸ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۵۳ هزار و ۱۴۱ مورد مثبت شناسایی شده است.

دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۴۸ هزار و ۸۹۹ نفر اعلام کرد.

این مقام مسوول در دانشگاه ادامه داد: هم اکنون ۷۶۱ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

او با اشاره به افزایش موارد بستری مبتلایان به کووید۱۹ در استان تاکید کرد: موج سوم کروناویروس در استان آغاز شده و هم استانی ها آگاه باشند، شدت بیماری کووید۱۹ روند افزایشی پیدا کرده و بی توجهی به دستورات بهداشتی عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه کماکان استان فارس در وضعیت هشدار به سر می برد، یادآور شد: ۸ شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ۲۵ شهرستان زرد یا هشدار و سه شهرستان در وضعیت احتیاط یا سفید به سر می برند.

او به شهروندان توصیه کرد: آمار ابتلا و بستری در استان نسبت به هفته گذشته روند افزایش داشته است، بنابراین رعایت دستورات بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی و شست و شوی دست ها را جدی بگیرند.

دکتر همتی تاکید کرد: بیاییم با رعایت دستورات بهداشتی به یاری تیم های بهداشتی درمانی بشتابیم و در شکست این ویروس خطرناک سهیم باشیم./۱۰۵

پایان خبر

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: