کد خبر: ۱۴۲۲۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
فرمانده کل سپاه گفت: راه سعادت ما از راه تعامل با دشمن عبور نمی کندو اگر با آمریکا آشتی هم کنیم به ما ضربه می زند.
 سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی طی سخنانی به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هیچ تردیدی نیست جنگی که علیه ما تحمیل شد یک جنگ جهانی بود. همه ما می دانیم اگر عرصه نظامی جنگ خطوط مرزی بود اما عقبه سیاسی این جنگ یک عقبه جهانی بود. همه قدرتهای بزرگ و شرکای منطقه ای آنها همه با هم سدی جهانی از یک ائتلاف ناشناخته را علیه ایران شکل دادند.


وی افزود: پشتوانه های اقتصادی عراق در جنگ یک پشتوانه جهانی بود و همه قدرتهای بزرگ همه سلاح های پیشرفته را د اختیار عراق قرار دادند. نظام اطلاعاتی جهانی خدمات اطلاعاتی برای رژیم عراق تهیه می کرد. جهان در اوج قدرت خود به ما حمله کرد در حالیکه ما در اوج تنهایی بودیم . و این نابرابرترین جنگ تاریخ بعد از عاشورا بود.

سردار سلامی تاکید کرد: پیروزی را کسی می سازد که بتوان معادله جنگ را به نفع خود تغییر دهد. بر اساس شاخص های ظاهری قدرت ائتلاف جهانی علیه ما باید با قدرت ما را شکست می داد. دلیل غلبه ما در این حقیقت نهفته است که وقتی امام و امت صحنه جنگ را به زندگی تبدیل می کنند و وقتی مردان مومن به دشمن حمله می برند هیچ کس نمی تواند مقاومت کند. آنچه که در جنگ حرکت ایجاد می کند انسان مومن است و امام توانست این شخصیت معنوی خود را در قلوب همه مومنان تزریق کند و به همه جهان این نظریه را اثبات کند که یک ملت فقط به دلیل شکست اعتقاداتش شکست  می خورد.


فرمانده سپاه گفت: اولین کار امام این بود که نشان داد که نباید از شوکت ابرقدرت‌ها ترسید. امام مردانی را ساخت که از هورها عبور کردند و میادین مین چند کیلومتری آنها را متوقف نمی کرد.  هر ملتی به اندازه افق آرمان‌هایش و به اندازه وسعت فکر رهبرش پیش می رود.

وی تصریح کرد: ملت ایران در جنگ فراتر از اراده قدرتهای بزرگ، عظیم شدند. ملت بزرگ ایران با رهبر بزرگ خود در مقابل دشمنان بزرگ شکوه ایمان را به نمایش گذاشت. وقتی جنگ از سطح نیروهای مسلح به مردم تعمیم پیدا می کند یعنی تمام جنگ زندگی می شود و همه دوست دارند در محیط زندگی حاضر شوند. وحدت و همدلی و پیروی از هبر رمز سعادت ما بوده است. اما هنر امام این بود که تمرکز دشمن بر قلب سرزمین ما را فروپاشاند.

سردار سلامی گفت: با پایان جنگ بعد نظامی جنگ پایان یافت اما مبارزه در ابعاد دیگری ادامه یافت. اینجا صحنه نقش آفرینی رهبر معظم انقلاب است. اگر آمریکا از پناهگاه استراتژیک خود خارج نشده و مجبور به گسترش عملیاتی نشده بود همه جهان را می بلعید. ملت ایران با هنر نمایی رهبری کاری کر که آمریکا هزینه دهد. رهبر انقلاب دشمن را تعقیب کرد و دشمن را وادار به گسترش بیش از حد کرد و او را در ناکامی های سیاسی فرو برد. در سنجش قوس نزولی قدرت وضعیت ما بهتر از آمریکای ها است. آمریکا به تدریج نفوذ سیاسی خود را در جهان از دست داده است.

فرمانده سپاه ادامه داد: دشمن داعش را  به صحنه آورد و فرصتی برای نفوذ انقلاب فراهم کرد و آمریکا خسته و فرسوده در حال عقب نشینی است. البته قدرتهای بزرگ در آستانه فروپاشی هم خطرناک هستند. داستان رقابت برای فروپاشی به اوج زیبایی نزدیک شده است. ما در برابر یک تحریم ظالمانه هستیم اما امام این امت درخشید و در مقابل دشمن قد خم نکرد.

سردار سلامی تصریح کرد: در این جنگ قامت ملت ایران را به برکت هدایت های رهبر انقلاب قدر بر افراشت. مردم سختی ها را تحمل می کنند و استقلال و عزت خود را با هیچ‌چیز تعویض نمی کنند. دشمن امروز به خانه های مردم ما حمله کرده اما مردم ما محکم و استوار ایستاده اند و صدای دشمن را نمی شنوند.

وی اظهار داشت: وقتی رهبر ما حمایت از مستضعفان را در دستور کار قرار می دهد و در مقابل مستکبران می ایستد چه کسی باور می کند که یک ملت 40 سال در مقابل جهان بایستد و پیشرفت کند. این یکی از بزرگترین هنرمندی های اسلام و انقلاب است. امروز به برکت نشکستن باورهایمان قدرتمندیم. ما دشمنان را می شناسیم و صدای پوکی استخوان‌های آنها را می شنویم.

فرمانده کل سپاه ادامه داد:  آمریکا به افول خود نزدیک می شود و نمی تواند یک بیماری همه گیر را مدیریت کند. 30 میلیون انسان گرسنه در آمریکا از سیستم های خیریه تغذیه می شوند. او حکام رژیم های کوچک را با اسراییل آشتی می دهد تا نشان دهد آمریکا هنوز هست. امروز هیچ کس به آمریکایی بودن خود افتخار نمی کند و وقتی در آمریکا هم مرگ بر آمریکا می گویند یعنی زبانه های شعار انقلاب به آمریکا هم رسیده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ما در فراز این نبرد قرار داریم تاکید کرد:  اینجا جای صبر و استقامت است. ما قلهایمان به هم پیوند دارد. جنگ اقتصادی یک واقعیت انکار نا پذیر است. اگر ما مشکل اقتصادی داریم دشمن هم بیش از ما مشکل دارد. نقش رهبری انقلاب اسلامی و حمایت ملت ضامن سعادت ما است. همه نهادهای حاکمیت و بخصوص مجلس انقلاب که مردم به آن امید بسته اند، باید شرایط را از حیث اقتصادی جنگی تلقی کنید.

وی افزود: ما ظرفیت های غلبه نظامی بر دشمن را فراهم کرده ایم و گاهی اراده تاکتیکی خود را بر آنان تحمیل کرده ایم. راههای نظامی بسته است و جنگ منتفی است آنان زاویه نفوذ اقتصادی و جنگ روانی را باز کرده اند. باید شبانه روز در این جنگ اقتصادی کار کنیم. دشمن نه قادر است و نه مایل است مسائل ما به دست او حل شود و راه سعادت ما از راه تعامل با دشمن عبور نمی کند. اگر با آمریکا آشتی هم کنیم به ما ضربه می زند. هر ملتی تا زمانی که قد خم نکند نمی شکند و داستان سازش یک فریب سیاسی است.

فرمانده سپاه در پایان عنوان کرد: ما سختی ها را تحمل می کنیم و ما از فراز اراده ها عبور می کنیم. در نظام جهانی امروز یا باید قوی بود یا ضعیف بود و تسلیم شد. ما قدرت ساخته ایم و قوی عمل می‌کنیم و عزیز می مانیم.
انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: