کد خبر: ۱۴۲۲۵۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
قادری در نطق میان دستور مطرح کرد:
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس،گفت:از بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت اقتصاد و دارایی انتظار داریم که در ترخیص مواد اولیه تجهیزات و ماشین‌آلات و کالاهای اساسی مردم تسریع و بیشتر از این اجازه ندهند که مردم و بخش های تولیدی منتظر ورود این کالاها باشند.
  جعفر قادری​ در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در ماه‌های نخست آغاز به کار مجلس یازدهم هستیم، این مجلس و ترکیب آن امیدهای زیادی را ایجاد کرده و شرایط کشور به گونه‌ای است که دقت و سرعت عمل مجلس می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

مجلس یازدهم باید در جهت تحقق مطالبات رهبری و مردم تلاش کند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آن‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند این مجلس، مجلس امید و انتظار مردم است وقتی رهبری و مردم به این مجلس دل بسته اند نباید با کم دقتی‌ها، توجه به مسائل فرعی بجای مسائل اصلی، حاشیه سازی، تنبلی، عدم تعامل با نهادهای حاکمیتی و عدم شناخت از وضعیت خطیر کشور، این امید را به ناامیدی تبدیل کنیم. شایسته است به گونه‌ای عمل کنیم که انتظارات رهبری و مردم از مجلس پاسخ داده شود.

وی ضمن خیر مقدم به نمایندگان منتخب دور دوم، تصریح کرد: از نمایندگان انتظار داریم  شان و جایگاه نمایندگی مجلس را حفظ کرده و در اظهارنظرها و عملکردهای خود به دست دشمنان آتو نداده و حرمت نمایندگی مجلس را حفظ کنند.

طرح‌ها و لوایح مهم باید در کمیسیون‌های مربوطه چکش‌کاری شوند

قادری  یادآور شد: از مجلس انتظار می‌رود که مصوباتش پخته و کارشناسی باشد، بررسی طرح‌های کلیدی و مهم به صورت دوفوریتی و صرفا رسیدگی در یک کمیسیون منجر به پختگی طرح‌ها و لوایح نمی‌شود، لازم است طرح‌های مهمی که حیات و ممات جامعه به آنها وابسته است در کمیسیون‍‌های مرتبط به اندازه کافی چکش‌‎کاری شوند.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بازوی کارشناسی مجلس است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بازوی کارشناسی مجلس است اگر بنا باشد نظر این مرکز در رسیدگی به طرح‌ها و لوایح نادیده گرفته شود صرف این همه نیرو و امکانات در آن مرکز موضوعیتی نخواهد داشت.

مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی زمینه کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا را فراهم کنند

وی اظهار کرد: از دست اندرکاران و مسئولان امور بهداشتی و درمانی درگیر در بحران کرونا نهایت تقدیر و تشکر را دارم، از مردم هم انتظار داریم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و درمانی زمینه را برای کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا فراهم کنند.

واگذاری خودرو به نمایندگان مجلس موضوع جدیدی نیست

قادری افزود: در مورد تخریب‌ها که این روزها به شکل سریالی متوجه مجلس است از هیات رییسه می‌خواهم که در تصمیمات خود نهایت کارشناسی و دقت را داشته باشند تا زمینه برای تخریب بیشتر مجلس فراهم نشود.

وی خاطرنشان کرد: واگذاری خودرو موضوع جدیدی نیست که در مجلس یازدهم اتفاق افتاده است اگر چه اعتقاد دارم که هیات رییسه می‌توانست تصمیم بهتر و کم هزینه‌‎تری بگیرد ولی این موضوع در همه ادوار مجلس وجود داشته است. به اعتقاد بنده اگر مجلس در تهران و حوزه انتخابیه خودرو استیجاری در اختیار نمایندگان می‌گذاشت نیازی به تحویل خودرو نبود و این جوسازی‌ها موضوعیتی پیدا نمی‌کرد. اگر چه تصمیم هیات رییسه کم هزینه‌ترین روش برای مجلس است ولی انتخاب سایر روش ها تبعات کمتری متوجه مجلس می‌کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، عنوان کرد: از بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت اقتصاد و دارایی انتظار داریم که در ترخیص مواد اولیه تجهیزات و ماشین‌آلات و کالاهای اساسی مردم تسریع و بیشتر از این اجازه ندهند که مردم و بخش های تولیدی منتظر ورود این کالاها باشند.

وی در درخواستی از وزیرآموزش و پرورش، افزود: انتظار داریم که بیش از این اداره کل آموزش و پرورش فارس را بلاتکلیف رها نکرده و نسبت به تعیین تکلیف اداره کل اقدام نمایند. این استان از نظر شاخص‌های مهمی مثل سهم ارزش افزوده صنعتی، نرخ اشتغال، درآمد سرانه، سرانه زیرساخت‌های عمرانی و بسیاری از سرانه‌های دیگر پایین‌تر از متوسط کشوری است که مسئولان مربوطه برای این عقب‌افتادگی باید فکری کنند. انتظار داریم که مسئولان اهتمام لازم را به خرج دهند.

نمایندگان خراسان رضوی درخواستشان از رییس برای لغو سهمیه سنگ آهن فارس را پس بگیرند

قادری یادآور شد: از نمایندگان استان خراسان رضوی انتظار داریم که نسبت به پس گرفتن درخواست خود از رییس جمهور برای لغو اختصاص سهمیه سنگ آهن به اسان فارس اقدام نمایند. اگر این درخواست اجابت شود باید به استان‌های نفت خیز و گازخیز هم حق داده شود که اجازه انتقال هیچ گونه نفت و گازی را به استان‌های دیگر ندهند.  این تقسیم بندی درست، معقول و منطقی نیست.

وی تصریح کرد: از دولت انتظار داریم که در اختصاص بودجه به بخش بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا انصاف و عدالت را به خرج دهند و به هر استان مطابق با سهم جمعیتی و مبتلایان به کرونا و سایر شاخص‌ها، ملاک‌ها و معیارهای دیگر بودجه را اختصاص دهند. چه دلیلی دارد که برخی استان‌های سوگلی بتوانند از امکانات بیشتری برخوردار شوند و بقیه محروم باشند؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: اینکه یک استان در دولت پارتی ندارد و استان دیگری در دولت نماینده دارد نباید مانع از اجرای عدالت شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در مورد بحث خودرو یادآور شد: اگر اجازه بدهند عموم متقاضیانی که داوطلب خرید خودرو هستند همه ثبت‌نام کنند و در طول سال‌های مختلف نوبت‌بندی شود، همان کاری که برای حج انجام شد و از این طریق نقدینگی‌ها را جمع‌آوری کنند و اجازه دهند که طرح‌های توسعه ظرفیت تولید خودرو در کشور ادامه پیدا کند شاید بتوان این عطش‌ها و التهاباتی که برای ثبت‌نام خودرو وجود دارد را پاسخ داد./

پایان پیام

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: