کد خبر: ۱۴۲۲۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۲ - ۰۹ مهر ۱۳۹۹
باتصویب شورای اسلامی شهر شیراز صنعت گردشگری از پرداخت بخشی از عوارض حوزه شهرداری شیراز معاف می شود.
 سرپرست اداره گردشگری و امور زیارتی سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری گفت: صنعت گردشگری از پرداخت بخشی از عوارض حوزه شهرداری شیراز معاف می شود.
علی نیری، گفت: برترین‌های گردشگری حوزه شهرداری در هفته گردشگری انتخاب و معرفی خواهند شد.
وی با تشریح برنامه‌های هفته گردشگری بیان کرد: گردشگری یکی از صنعت‌هایی است که بیشترین ضربه را به دلیل شیوع ویروس کرونا از نظر اقتصادی و معنوی متحمل شد که به منظور حمایت از این بخش لایحه معافیت بخشی از عوارض صنعت گردشگری در حوزه شهرداری تهیه شده و در صورت تصویب در صحن علنی شورای اسلامی شهر اجرایی خواهد شد.
نیری در ادامه به بیان برنامه‌های هفته گردشگری پرداخت و ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا بخشی از برنامه‌ها در قالب وبینار‌های تخصصی حوزه گردشگری در شبکه‌های اجتماعی اجرا می‌شود.
وی افزود: یکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده معرفی و تجلیل از برترین‌های حوزه گردشگری است که در این راستا برترین شهردار، پاکبان و آتش‌نشان در مناطق گردشگرپذیرشهری، مدیران بنا‌های گردشگری تحت پوشش شهرداری، سازمان‌های همکار در حوزه گردشگری شهرداری، باغدار و مسئول حوزه خدمات گردشگری مناطق شهری که ظرفیت گردشگرپذیری دارند، معرفی خواهند شد.

وی همچنین از رونمایی اتوبوس‌های گردشگری خبر داد و گفت: تعدادی اتوبوس بازسازی و تعدادی دیگر به ناوگان افزوده شده که آماده خدمات‌دهی به اقشار مختلف جامعه است.
نیری با بیان اینکه اتوبوس‌ها به دو شکل خدمات‌دهی خواهند کرد گفت: در روش نخست بر اساس مؤلفه‌های قانونی اتوبوس‌ها به آژانس‌های گردشگری واگذار شده و در روش دوم به عموم مردم از جمله قشر کم‌برخوردار، معرفی شده از سرای محلات و فرهنگسرا‌ها و گردشگران داخلی و خارجی خدمات خواهند داد.
معاون گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری شیراز همچنین از برگزاری وبینار‌های تخصصی حوزه گردشگری با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران و پخش در فضای مجازی خبر داد و گفت: در این نشست‌ها موضوعاتی نظیر گردشگری ادبی، آسیب‌شناسی گردشگری در دوران کرونا، جهانگردی روستایی، گردشگری خلاق و خوراک و گردشگری در آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: