کد خبر: ۱۴۲۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - ۱۹ مهر ۱۳۹۹
مهم‌ترین حوادث 24 ساعت گذشته استان فارس را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش شیرازه، مهم‌ترین حوادث 24 ساعت گذشته استان فارس را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.


کشف ۱۶۰ میلیارد ریال اموال مسروقه در فارس
فرمانده انتظامی فارس از کشف مقادیر زیادی اموال مسروقه به ارزش ۱۶۰ میلیارد ریال خبر داد.

سردار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس با اشاره به کشف اموال مسروقه در فارس، اظهار کرد: طرح مقابله با وقوع انواع سرقت توسط مأموران پلیس آگاهی استان طی یک هفته گذشته در سطح شهرستان شیراز اجرایی شد.

او ادامه داد: در این رابطه مأموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات شبانه روزی، موفق شدند ۴ باند سرقت را منهدم و ۲۰ سارق را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه سارقان تاکنون به ۲۸۴ فقره انواع سرقت اعتراف کرده اند، تصریح کرد: از اعضای این باندها، مقادیر زیادی اموال مسروقه شامل ۳۷ دستگاه تلفن همراه، ۱۲۰ دستگاه خودرو پراید و پژو ۲۰۶، مقادیری طلاجات و تعداد زیادی وسایل درون خودرو کشف شد که ارزش این اموال بنا به اظهار نظر کارشناسان مربوطه، ۱۶۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار حبیبی با اشاره به اینکه همه متهمان از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای هستند، افزود: از شهروندان درخواست می‌شود هشدار‌های پیشگیرانه پلیس در خصوص پیشگیری از وقوع انواع سرقت را جدی بگیرند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند.

فرمانده انتظامی استان فارس به مخلان نظم و امنیت عمومی در جامعه هشدار داد و گفت: پلیس فارس با تلاش‌های شبانه روزی خود نسبت به شناسایی و دستگیری اینگونه افراد به صورت قاطعانه و قانونی اقدام خواهد کرد.

کشف بیش از ۲۰۰ کیلو حشیش زیر بار خاک آهن در نی ریز
فرمانده انتظامی فارس گفت: ۲۱۱ کیلو حشیش با تلاش مأموران انتظامی شهرستان نی‌ریز، زیر بار خاک آهن کشف شد.

سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس با اشاره به کشف حشیش در نی ریز، گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر نی‌ریز هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی، به یک دستگاه کامیون حامل بار خاک آهن که از سیرجان عازم شیراز بود مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی از آن خودرو، ۲۱۱ کیلو مواد مخدر از نوع حشیش که به طرز بسیار ماهرانه‌ای زیر بار خاک آهن جاسازی شده بود کشف شد.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در این خصوص یک نفر قاچاقچی حرفه‌ای دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد، تصریح کرد: مبارزه با سوداگران مرگ یکی از اولویت‌های اصلی این فرماندهی در امسال است.

کشف بیش از ۳ تن مواد غذایی فاسد در یکی از روستا‌های شیراز
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس از کشف بیش از ۳ تن مواد غذایی فاسد در کارخانه‌ای در یکی از روستا‌های شیراز خبر داد.
سرهنگ کاووس محمدی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس با اشاره به کشف مواد غذایی فاسد در یکی از روستا‌های شیراز، گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی استان با اقدامات فنی و تخصصی از وجود مقدار زیادی گوشت فاسد در کارخانه‌ای در یکی از روستا‌های شیراز مطلع شدند و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران پس از هماهنگی قضائی به همراه نماینده اداره بهداشت به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن مکان موفق شدند، ۳ هزار و ۲۵۰ کیلوگرم همبرگر و ۴۱ کیلوگرم سویا و جگر گوساله فاسد و تاریخ گذشته که در شرایط بسیار نامناسب و برخلاف موازین و دستورالعمل‌های بهداشتی نگهداری می‌شدند را کشف و ضبط کنند.

سرهنگ محمدی با اشاره به اینکه در این خصوص یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، گفت: برابر دستور مقام قضائی کارخانه مذکور پلمب شد.

سرقت خودرو در اصفهان و کشف در آباده
فرمانده انتظامی آباده از توقیف یک دستگاه پراید سرقتی در آباده خبر داد.

سرهنگ خسرو رزمجویی فرمانده انتظامی آباده توقیف یک دستگاه پراید سرقتی در آباده اظهار کرد:مأموران کلانتری ۱۱ انقلاب شهرستان آباده به منظور برخورد قاطع با سارقان و کشف سرقت‌های احتمالی، حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک خودرو پراید مظنون و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

این مقام انتظامی بیان کرد: ماموران پس از توقیف و انجام بررسی‌های کارشناسی بر روی خودرو مذکور و استعلام از سامانه پلیس آگاهی، مطلع شدند که سواری پراید دارای سابقه سرقت از استان اصفهان می‌باشد.

سرهنگ رزمجویی با بیان اینکه راننده در این راستا دستگیر و به بزه انتسابی اعتراف کرد، بیان داشت: متهم از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار می‌باشد که در تحقیقات اولیه به ۹ فقره سرقت خودرو و قطعات آن، منزل و تلفن همراه در اصفهان اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی آباده با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، به شهروندان توصیه کرد در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، بلافاصله با سامانه تلفن ۱۱۰ تماس بگیرند.

کشف ۲ تن گیاهان دارویی قاچاق در ممسنی
فرمانده انتظامی ممسنی از کشف ۲ هزار کیلوگرم کشف گیاهان دارویی قاچاق در شهرستان ممسنی خبر داد.

سرهنگ محمدهاشم قسام فرمانده انتظامی ممسنی درباره کشف گیاهان دارویی قاچاق در ممسنی بیان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، حین اجرای ایست و بازرسی مقطعی در محور‌های مواصلاتی، به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک و آن را متوقف کردند.

او افزود: ماموران در بازرسی از آن خودرو موفق به کشف ۲ هزار کیلوگرم گیاه دارویی از نوع ریشه شیرین بیان که قاچاق و بدون مجوز بود شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش اموال مکشوفه، ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضائی شد.

به دام افتادن سارق گوشی تلفن همراه با ۲۲ فقره سرقت
فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری سارق گوشی تلفن همراه با ۲۲ فقره سرقت در شهر صدرا خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز درباره دستگیری سارق گوشی تلفن همراه در شهر صدرا، گفت: در پی وقوع چندین فقره موبایل قاپی در محدوده شهر صدرا بوسیله راکب یک دستگاه موتورسیکلت، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری قرار گرفت.

او افزود: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت که در ساعت‌های پایانی شب، راکب جوان با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت در حالی که شهروندان مشغول مکالمه تلفنی بوده‌اند اقدام به سرقت تلفن همراه آنان می‌کرده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند راکب موتورسوار را در بولوار پاسداران صدرا شناسایی و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز آن را دستگیر کنند.

سرهنگ شجاعی با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه به ۲۲ فقره موبایل قاپی اعتراف کرد، ادامه داد: این سارق حرفه‌ای تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شد.

پراید حامل ۹۱ کیلو حشیش به مقصد نرسید
فرمانده انتظامی داراب از توقیف سواری پراید و کشف ۹۱ کیلو حشیش در شهرستان داراب خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب درباره کشف حشیش در داراب، بیان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در اجرای طرح مقابله با ورود مواد مخدر و کنترل خودرو‌های عبوری، به یک سواری پراید مظنون و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز آن را متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، ۹۱ کیلو حشیش کشف و یک نفر در این خصوص دستگیر شد، ادامه داد: متهم تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی داراب از شهروندان خواست: هرگونه اخبار و اطلاعاتی در خصوص تهیه و توزیع، خرید و فروش مواد مخدر و یا سایر جرایم را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند.

کشف ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در رستم
فرمانده انتظامی رستم از کشف ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در شهرستان رستم خبر داد.

سرهنگ قربانعلی روستا فرمانده انتظامی رستم درباره کشف گازوئیل قاچاق در رستم، اظهار کرد: در اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق، ماموران انتظامی شهرستان رستم هنگام گشت زنی در محور‌های مواصلاتی، به یک دستگاه کامیون تانکردار مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از آن خودرو، ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف شد، گفت: در این خصوص یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی رستم با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش سوخت قاچاق مکشوفه را ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، ادامه داد: پلیس با فعالیت قاچاقچیان کالا و فرآورده‌های نفتی به شدت برخورد می‌کند و مردم می‌توانند اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص، به سامانه ۱۱۰ اعلام کنند.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در لارستان
فرمانده انتظامی لارستان از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی با هدف برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و پیشگیری از سایر جرایم خبر داد.

سرهنگ داود امجدی فرمانده انتظامی لارستان گفت: مأموران انتظامی شهرستان لارستان به منظور برخورد با صنوف متخلف، خرده فروشان مواد مخدر و مخلان نظم و امنیت، با بهره‌گیری حداکثری از توان انتظامی و عملیاتی خود، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را با قدرت و جدیت اجرا کردند.

او افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ماموران انتظامی این شهرستان موفق شدند ۳ هزار و ۲۰۰ عدد قرص غیر مجاز، ۴ قوطی پودر بدنسازی، ۱۳ راس گوسفند قاچاق و ۴۱ هزار نخ انواع سیگار خارجی را کشف کنند.

سرهنگ امجدی با اشاره به اینکه در این خصوص ۱۷ دستگاه موتورسیکلت متخلف توقیف و ۳ سارق با ۵ فقره سرقت منزل و سیم و کابل برق نیز دستگیر شدند، افزود: پلیس با متخلفان و قاچاقچیان برابر قانون برخورد می‌کند.

انتهای پیام/

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: