کد خبر: ۱۴۲۵۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۷ - ۲۰ مهر ۱۳۹۹
در جریان معاملات امروز رخ داد؛
شاخص کل بورس در جریان معاملات امروز با 55 هزار واحد صعود در ارتفاع یک میلیون و 597 هزار و 45 واحد قرار گرفت؛ همچنین 1656 میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها وارد بازار شد که این میزان در 4 هفته اخیر بی سابقه بوده است.

بازار سرمایه پس از رشد لرزان روز گذشته، امروز با افزایش تقاضا مواجه و صعود 55 هزار واحدی را ثبت کرد؛ هر چند در ساعات میانی معاملات شاخص به کانال 1.6 میلیون واحد هم رسید اما در یک ساعت پایانی معاملات با افزایش عرضه‌ها از رشد شاخص کاسته شد. به طوری کلی بازار آغازی مثبت داشت و در ادامه شاهد صف خرید در اکثر نمادهای بزرگ بود و در انتهای بازار افزایش عرضه‌ها محسوس بود.

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز بازار سهام با 55 هزار و 221 واحد صعود به یک میلیون و 597 هزار و 45 واحد رسید. شاخص هم وزن هم با رشد 8478 واحدی عدد 418 هزار و 991 واحد را ثبت کرد.

معامله گران امروز در بورس تهران بیش از 12 میلیارد و 894 میلیون سهم و ارواق مالی را در یک میلیون و 573 هزار نوبت و به ارزش 13 هزار و 941 میلیارد تومان دادوستد کردند.

ارزش کل معاملات امروز بازار سرمایه (بورس و فرابورس) با دست به دست شدن 16 میلیارد سهم و اوراق مالی به بیش از 19 هزار و 549 میلیارد تومان رسید.

ارزش معاملات خرد سهام در دومین روز هفته بیش از 16 هزار و 889 میلیارد تومان بود و 1656 میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها وارد بازار شد که در 4 هفته اخیر بی سابقه بوده است.

نمادهای پالایش نفت تهران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، بانک ملت، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و مخابرات ایران بیشترین نقش را در صعود شاخص بورس داشتند.

نمادهای بانک ملت، ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان، پالایش نفت بندر عباس و بانک صادرات پُر بیننده امروز بورس بودند.

بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو با 1.6 میلیارد سهم، بانک تجارت با 1.2 میلیارد سهم، بانک ملت با 1.1 میلیارد سهم، سایپا با 861.1 میلیون سهم و بانک صادرات با 785.7 میلیون سهم تعلق گرفت.
 

شاخص کل فرابورس ایران هم با 359 واحد افزایش به 18 هزار و 475 واحد رسید.

ارزش معاملات فرابورس در روز جاری با دادوستد 3 میلیارد و 112 میلیون سهم و اوراق مالی در یک میلیون و 487 هزار نوبت به 5608 میلیارد تومان رسید.

هولدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پلیمر آریا سوسول، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی زاگرس، ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان در رشد شاخص فرابورس بیشترین اثر را داشتند.

نمادهای بانک دی، ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، سرمایه گذاری سبا تامین، سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان، پلمیر آریا سوسول و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی پر بیننده‌های امرور فرابورس بودند.

 

انتهای پیام


منبع: دانا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: