کد خبر: ۱۴۲۵۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۲ - ۲۱ مهر ۱۳۹۹
21 مهر ماه 1399:
بر اساس آخرین اعلام وضعیت استان فارس در زمینه کروناویروس، بیش از نیمی از شهرهای استان در وضعیت قرمز هستند.
به گزارش شیرازه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه با اعلام آخرین اطلاعات مربوط به کروناویروس در استان فارس در استودیو سلامت فارس تا امروز، بیست و یکم مهر، از افزایش آمار نمونه گیری به بیش از ۳۱۴ هزار مورد از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد و گفت: با بررسی نمونه های انجام شده، از ابتدای شیوع تاکنون ۶۳ هزار و ۹۹ بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

دکتر «عبدالرسول همتی» با ابراز تاسف از مرگ ۱۱ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان این بیماری را از ابتدای شیوع تاکنون، هزار و ۹۲ نفر اعلام کرد.

او همچنین با اشاره به بالا بودن موارد بستری بیماران مشکوک و دارای علامت کروناویروس، افزود: از مجموع هزار و ۹۵ بیمار مشکوک و یا دارای علامت بیماری کووید ۱۹ که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند، ۱۲۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش هایICU مراقبت های ویژه دریافت می کنند.

دکتر همتی همچنین از بهبودی ۵۶ هزار و ۴۴۰ بیمار از ابتدای شیوع تاکنون در استان خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند و ابراز امیدواری کرد دیگر بیماران نیز سلامتی خود را بازیابند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه این گزارش به وضعیت کنونی استان در زمینه کروناویروس اشاره کرد و با بیان اینکه هم اکنون بیش از نیمی از شهرهای فارس در وضعیت قرمز هستند، تاکید کرد: کنترل این بیماری به مسوولیت پذیری تمامی ما وابسته است و در شرایط کنونی عده ای به دلیل سهل انگاری دیگران به بیماری مبتلا می شوند.

او با درخواست از عموم مردم برای جدی گرفتن توصیه های بهداشتی، یادآور شد: در این زمینه لازم است استفاده از ماسک به محض خروج از منزل، رعایت فاصله فیزیکی از دیگران و رعایت مراقبت های فردی و اجتماعی جدی گرفته شود./۱۰۱

پایان خبر

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: