کد خبر: ۱۴۲۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲:۵۷ - ۲۱ مهر ۱۳۹۹
مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس از اجرای رزمایش لبخند رضایت ویژه دانش‌آموزان نیازمند از امروز ۲۱ مهر در استان خبر داد.
به گزارش شیرازه، دکتر ناصر جوکار مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس در مراسم استقبال از کاروان کمک‌های مومنانه فرهنگیان فارس، گفت: این سازمان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و ادارات تابعه، برای سومین بار اقدام به جمع آوری کمک‌های مومنانه در قالب ۱۰ هزار بسته معیشتی ویژه دانش آموزان نیازمند در قالب رزمایش "لبخند رضایت" کرده است.

ناصر جوکار  گفت: رزمایش بزرگ "لبخند رضایت" همگام با بسیج فرهنگیان سراسر کشور، در این استان نیز برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه طرح لبخند رضایت طرحی ملی توسط سازمان بسیج فرهنگیان کشور است، افزود: امروز ۱۰ هزار بسته معیشتی و کمک‌های مومنانه و اقلام پوشاک و لوازم التحریر در قالب این طرح در استان پهناور فارس توزیع می‌شود و در اختیار دانش آموزان بی بضاعت قرار می‌گیرد.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس با اشاره به فعالیت رؤسای آموزش و پرورش استان، فرهنگیان بسیجی و اداره مشارکت‌های مردمی و اداره شاهد اداره کل آموزش و پرورش فارس در جمع آوری این کمک‌های مومنانه، بیان کرد: از این تعداد ۴ هزار بسته معیشتی کمک‌های مومنانه، پوشاک و لوازم التحریر در اختیار دانش آموزان و والدین آسیب دیده آن از بیماری کرونا در نواحی آموزش و پرورش شهر شیراز قرار می‌گیرد.

جوکار با اشاره به اینکه معلم به حقیقت نه در قالب درس اخلاق و انشاء که در عمل، برای انفاق مال و نه جمع مال مبعوث شده است، گفت: معلمان ثابت کردند که معنویت صرفا نه طول رکوع و سجود که دستگیری از نیازمندان است، چرا که اهداء به نیازمند، قبل از آنکه از تو بخواهد شرافت و ارزش است وگرنه پس از مطالبه عمل به این فریضه واجب است.

او با اشاره به حدیث گهر باری از امام موسی ابن جعفر (ع) که فرمودند؛ " من تضمین می‌کنم که انسان‌های بخیل به بهشت نمی‌روند و انسان‌های سخی به جهنم نمی‌روند" گفت: معلم امروز، به دانش آموز امروز و مدیر فردا در عمل آموخت که میزان شرافت هر کس به میزان انفاق و دست گیری اوست نه دلار و ریال او بر خلاف اقتصاد گاتالاکسی و نظریه نظم خودجوش اجتماعی و دست نامرئی آدام اسمیت و نظریه تصاعد هندسی مالتوس کشیش پروتستانی که معتقدند"به فکر خویش باش، خدا به فکر فقراست".

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس افزود: بدون شک اگر اقتصاد ما نیز بجای تکیه بر اقتصاد مقاومتی، به اقتصاد نئوکینزی تکیه نداده بود، حجم تلفات و تبعات سو اقتصادی امروز به مراتب کمتر بود.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: