کد خبر: ۱۴۲۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۰ - ۲۲ مهر ۱۳۹۹
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس گفت: اختتامیه نخستین جشنواره ملی فرصت کرونایی و تولید محتوای فن ورز 27 مهرماه 99 با حضور معاونان فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت به صورت مجازی و به میزبانی شیراز برگزار می شود.

به گزارش شیرازه به نقل از روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس، دکتر محمدجامعی امروز در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت:  این جشنواره با رویکرد استفاده حداکثری از این فرصت جهت ارایه نمایش توانمندی ها، تداوم آموزش و همکاری بین دانشجویان و اساتید و همچنین فرصتی برای شکوفایی خلاقیت آنان در پنج بخش برگزار و دبیرخانه آن نیز در دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز دایر شد.
وی بیان کرد: بخش های این مسابقه شامل فرهنگ سازی سلامت و آسیب های اجتماعی، خلاقیت، آموزشی، مهارتی و اخلاقی  به شیوه ارائه آثار به صورت هنری و ارسال از طریق فضای مجازی بوده است.
جامعی با قدردانی از حمایت های دکتر صالحی عمران رئیس، دکتر مهدی معاون فرهنگی و دکتر دستگردی مدیرکل برنامه ریزی فرهنگی دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در برگزاری جشنواره ملی تولید محتوا تصریح کرد: پس از تشکیل شورای سیاست گذاری و ارسال فراخوان به تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یک هزار و 526 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس گفت: پس از داوری این آثار 19 اثر به عنوان برگزیده نهایی شناخته و 10 اثر نیز شایسته تقدیر شناخته شد.
جامعی بیان کرد: از حمایت و مشارکت تمام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور به ویژه دانشگاه شیراز در برگزاری جشنواره تولید محتوا (فرصت سازی کرونایی) نهایت قدردانی و سپاس را داریم.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس نیز به جزییات برنامه های اختتامیه این جشنواره اشاره و بیان کرد: سخنرانی دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سیماسادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر صالحی عمران رئیس و دکتر مهدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از برنامه های افتتاحیه است.
نادر امیدوار  با بیان اینکه برگزارکنندگان این جشنواره معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس، هسته ها و انجمن های علمی این دانشگاه و اداره کل دفتر برنامه ریزی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور بوده است، اظهار داشت: در برگزاری این جشنواره وزارتخانه های علوم و وزارت بهداشت، دانشگاه شیراز، اداره کل فنی و حرفه ای استان فارس و 16 اتحادیه انجمن های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همکاری داشته اند.
امیدوار افزود: در این جشنواره با اجرای طرح سفیران فرهنگی از 360 نفر از اساتید برجسته علمی و هنری کشور در کمیته های مختلف فنی و داوری دعوت شد.
 وی خاطرنشان کرد: آثار هنری بسیار ارزشمندی با موضوع‌های مختلف که در جشنواره فرصت سازی کرونایی توسط دانشجویان تولید شد که  آماده ارائه آن به مراکز مختلف فرهنگی، اجتماعی از جمله صدا و سیما هستیم.
امیرحسین محرر دبیر علمی - اجرایی نخستین دوره نخستین مسابقه ملی تولید محتوای فن‌ورز (فرصت‌سازی کرونایی) نیز با بیان اینکه  شرکت در مسابقه به صورت تیمی و انفرادی بود، اظهار داشت: قالب‌های آثار ارسالی و تولید شده توسط دانشجویان شامل انیمیشن و فیلم (مستند – آموزشی – داستانی، پادکست، رادیو اینترنتی، پویا نمایی،موشن گرافیک و تصویرسازی محتوایی) است.
این عضو هیئت علمی دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز با بیان اینکه داوری آثار در شش مرحله توسط داوران برجسته انجام شد، تصریح کرد: در یک مرحله نیز  با به نمایش گذاشتن درسایت  بازدیدکنندگان به هر یک از آثار تنها یک بار امتیاز دادند.
انتهای پیام/

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: