کد خبر: ۱۴۲۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۰ - ۲۴ مهر ۱۳۹۹
مهم‌ترین حوادث 24 ساعت گذشته استان فارس را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.


به گزارش شیرازه، مهم‌ترین حوادث 24 ساعت گذشته استان فارس را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

والدین درخصوص کلیپ‌های مومو دقت بیشتری داشته باشند
رئیس پلیس فتا فارس گفت: والدین دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات ارسال کنندگان کلیپ‌های مومو را جدی نگیرند و استرس و اضطراب به فرزندان خود منتقل نکنند.

سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس با اشاره به ارسال کلیپ‌های مومو برای برخی کاربران بخصوص دانش آموزان، اظهار کرد: رسیدگی به ارسال پیام‌ها و کلیپ‌های موسوم به مومو به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته و بزودی افرادی که هدف آنان آزار و اذیت دانش آموزان بوده است، گرفتار قانون می‌شوند.

او از والدین درخواست کرد: در صورت برخورد فرزندشان با محتوای مومو با آن‌ها صحبت کرده و نگرانی آن‌ها را کاهش دهند؛ چرا که والدین درک بهتری نسبت به تهدیدات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دارند.

سرهنگ سلیمانی افزود: در روز‌های اخیر شاهد مطرح شدن چالش مومو در سطح استان فارس بوده‌ایم و برخی کاربران که بیشتر آن‌ها دانش آموز بوده‌اند پیام‌هایی حاوی محتوا و تصاویر مومو از طریق اپلیکیشن واتساپ دریافت کرده‌اند.

او گفت: مومو یک اکانت واتساپ است که در ابتدا کاربر یک لینک تماس از سوی آن دریافت و پس از شروع به گفتگو از سوی حساب کاربری مومو، فرد به رفتار‌های خطرناک دعوت می‌شود.

این مقام سایبری گفت: برخی کاربران واتساپ از حساب‌های کاربری با شماره ایرانی و بعضا خارجی پیام‌هایی را به زبان فارسی دریافت کرده بودند که از آن‌ها خواسته شده بود در چالش مومو شرکت کنند، بررسی‌های گسترده پلیس فتا نشان داد عمده این پیام‌ها با انگیزه ایجاد مزاحمت ارسال شده است.

او ادامه داد: برخی خانواده‌ها در پی ارسال پیام‌ها و کلیپ‌های چالش مومو برای فرزندان شان به جای راهکار‌های فنی و صحبت کردن با آن‌ها نگرانی بیشتری به فرزندان خود منتقل کرده و باعث ایجاد اضطراب در فرزندان شان شده‌اند.

رئیس پلیس فتا فارس، موج جدید مزاحمت‌های موسوم به مومو را ناشی از افزایش حضور دانش آموزان در بستر اینترنت دانست و اضافه کرد: پلیس فتا پیش‌تر در خصوص خطرات احتمالی استفاده مدارس از واتساپ هشدار داده بود، ولی همچنان شاهد هستیم که کلاس‌های مجازی به جای برنامه شاد در واتساپ تشکیل می‌شود و والدین مجبور هستند اینترنت بدون محدودیت را در بستر یک پیام رسان خارجی در اختیار فرزند خود قرار دهند و همین موضوع زمینه این گونه مشکلات را فراهم کرده است.

سرهنگ سلیمانی از والدین و معلمان خواست: به هیچ وجه دانش آموزان را به استفاده از پیام رسان‌های خارجی برای آموزش مجازی هدایت نکنند و مراقبت‌های لازم را انجام دهند و در صورتی که به هر دلیل نیاز به استفاده از بستری دیگر غیر از برنامه شاد بود از پیام رسان‌های داخلی استفاده کنند.

او، مراقبت از داده‌های خصوصی و افشا نکردن اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی و آموزش استفاده صحیح از فضای مجازی را راهکار اصلی پیشگیری از این مشکلات دانست و افزود: امیدواریم آموزش و پرورش و والدین با ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان از بروز اینگونه مشکلات پیشگیری کنند.

این مقام انتظامی از هموطنان خواست: هرگونه مشکل و موارد مشکوک در فضای مجازی را با سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ در میان بگذارند.

دستگیری سارق و کشف ۲۱ فقره سرقت در شیراز
رئیس پلیس آگاهی فارس از دستگیری یک سارق و کشف ۲۱ فقره سرقت از اماکن خصوصی در شهرستان شیراز خبر داد.

سرهنگ کاووس حبیبی رئیس پلیس آگاهی فارس درباره دستگیری سارق در شیراز، اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی در شیراز، شناسایی و دستگیری عوامل سرقت در دستور کار ماموران قرار گرفت.

او ادامه داد: تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس با انجام اقدامات فنی و تخصصی، موفق شدند در این خصوص یک سارق حرفه‌ای را در یکی از محلات شیراز شناسایی و آن را دستگیر کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه و مواجه شدن با ادله و مستندات پلیس، به ۲۱ فقره سرقت از اماکن خصوصی اقرار کرد، افزود: این سارق حرفه‌ای پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

۵۰ تن کود شیمیایی تقلبی در ارسنجان کشف شد
فرمانده انتظامی ارسنجان از کشف ۵۰ تن کود شیمیایی تقلبی و غیرقابل استفاده در بازرسی از دو انبار در شهرستان ارسنجان خبر داد.

سرهنگ محمدعلی فرهادی فرمانده انتظامی ارسنجان درباره کشف کود شیمیایی تقلبی در ارسنجان، اظهار کرد: ماموران انتظامی این شهرستان با اقدامات فنی و تخصصی از وجود مقدار زیادی کود شیمیایی تقلبی در دو انبار مطلع شدند و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او با بیان اینکه ماموران پس از هماهنگی قضائی به همراه رئیس اداره صمت و کارشناس جهاد کشاورزی به محل مورد نظر اعزام شدند، گفت: در بازرسی از آن دو انبار، ۵۰ تن کود شیمیایی تقلبی و غیر قابل استفاده کشف شد.

فرمانده انتظامی ارسنجان با بیان اینکه در این خصوص یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد، تصریح کرد: کشاورزان و خریداران در خرید کود و سموم دفع آفات به علائم استاندارد توجه کرده و اینگونه اقلام را از مراکز مجاز خریداری کنند.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: