کد خبر: ۱۴۲۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۴ - ۲۶ مهر ۱۳۹۹
سرپرست مدیریت امور طیور سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: نهاده‌های مورد نیاز واحد‌های پرورش مرغ اجداد، مادر و تخمگذار از اول آبان در سامانه بازارگاه انجام می‌شود.
به گزارش شیرازه، سرپرست مدیریت امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از برنامه ریزی برای توزیع نهاده‌های مورد نیاز واحد‌های مرغداری گوشتی در یک سیستم جامع خبر داد و گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از مقام عالی وزارت این برنامه در روز‌های آینده اجرایی می‌شود.

رضا فزونی با اشاره به اینکه توزیع نهاده‌های مورد نیاز واحد‌های پرورش مرغ اجداد، مادر و تخمگذار از اوایل مهر ماه در سامانه انجام می‌گیرد، تصریح کرد: در این روش اطلاعات ثبت شده توسط ناظر دامپزشکی حاضر در واحد‌های جوجه کشی و همچنین اطلاعات سامانه‌های سماصط و GIS دامپزشکی مبنای توزیع است و نهاده‌های مورد نیاز به وسیله سامانه بازارگاه محصولات کشاورزی در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول با تاکید بر ضرورت تصحیح و به روز رسانی اطلاعات مرغداران در سامانه‌های مذکور، از تمامی مراجع مرتبط با بخش طیور خواست تا نسبت به اطلاع رسانی موضوع اقدام کنند و افزود: مرغداران برای دریافت نام کاربری و رمز عبور اختصاصی خود در سامانه بازارگاه پیگیری تا با آغاز تخصیص سیستمی نهاده‌های مورد نیازشان با مشکل مواجه نشوند.

به گفته فزونی؛ مراتب اجرایی دستورالعمل ابلاغی از طرف وزارتخانه متبوع به مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها، شبکه‌های دامپزشکی در سرتاسر استان، اتحادیه و تعاونی‌های مرغداران و زنجیره‌های تولید اطلاع رسانی شده است.

سرپرست مدیریت امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان فارس یاد آور شد: در حال حاضر دانه ذرت و کنجاله سویای مورد نیاز واحد‌های مرغ اجداد، مادر و تخمگذار مستقیما از طریق سامانه بازارگاه محصولات کشاورزی و بر اساس ظرفیت و تعداد پرنده موجود در این واحد‌ها به آنان تخصیص و توزیع می‌شود.

انتهای پیام/ 

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: