کد خبر: ۱۴۲۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۱ - ۲۶ مهر ۱۳۹۹
فرمانده سپاه عشایر استان فارس گفت: کلینیک دامپزشکی سیار از دیگر طرح‌هایی در راستای جهش تولید در سپاه عشایر استان فارس اجرا می‌شود.
به گزارش شیرازه به نقل از تسنیم، سرهنگ عیسی افسری با بیان اینکه سپاه عشایر بیشتر با جامعه دامدار ارتباط دارد، گفت: طرح "اعتلای دام عشایر" توسط این ناحیه از سپاه با هدف آموزش به دامداران عشایر در حیطه بیماری‌های مشترک انسان و دام، افزایش تولید، کاهش تلفات و بهینه کردن نظام واکسیناسیون و درکل بهره‌وری تولید اجرا می‌شود.

به گفته او، میزان درصد بهره‌گیری از صد گوسفند ۷۰ درصد است که برابر آمار جهانی در مراکزی که کار‌های علمی در این رابطه انجام می‌دهند، به ۲۵۰ درصد هم می‌رسد که راندمان پایین ایران را نشان می‌دهد و این طرح برای بالابردن بهره‌وری و راندمان است.

فرمانده سپاه عشایر فارس تصریح کرد: در این طرح ابتدا صاحبان گله‌های بالای یکصد رأس را شناسایی کرده و با یک شبکه‌سازی برای دامدارانی که دارای تلفن همراه یا شبکه‌های مجازی هستند، پیام‌هایی مبنی بر تعلیم در اختیارشان قرار می‌گیرد، اما برنامه داریم که مدرسینی را از متخصصین عشایر در حوزه دامپروری یا با تجربه کافی در این حوزه آموزش دهیم.

افسری ادامه داد: این مدرسان پس از آموزش، به کلونی‌ها و محل‌های نگهداری دام عشایر سفر می‌کنند و نسبت به توضیح حضوری به دامداران اقدام می‌کنند.

کلینیک دامپزشکی سیار هم از دیگر طرح‌هایی در راستای جهش تولید در سپاه عشایر است که فرمانده سپاه عشایر فارس از آن یاد کرد و گفت: خدمات دامپزشکی و ترویجی را به صورت سیار به دامداران عشایر ارائه می‌دهد.

به گفته او این طرح با هماهنگی دامپزشکی اقدامات آموزشی را با شبکه‌های موبایلی آغاز شده و به محض اینکه آموزش مدرسان به اتمام برسد، آموزش حضوری برای دامداران به صورت حضوری آغاز می‌شود.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: