کد خبر: ۱۴۲۶۶۱
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۰ - ۲۶ مهر ۱۳۹۹
اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در فارس تا ۲۶ مهر؛
بر اساس آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس، هم اکنون ۱۶۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.
وخامت شرایط جسمی ۱۶۱ بیمار کووید ۱۹ در بخش های مراقبت ویژه

به گزارش شیرازه، معاون بهداشت دانشگاه ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه صفر و شهادت ثامن الحجج، حضرت امام رضا(ع)، آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس را تا امروز، بیست و ششم مهر در استودیو سلامت فارس اعلام کرد.

دکتر «عبدالرسول همتی» از افزایش آمار نمونه گیری های تشخیص کروناویروس به ۳۲۵ هزار و ۳۰۸ مورد از ابتدای شیوع بیماری تا کنون خبر داد و افزود: با بررسی نمونه های انجام شده، تاکنون ۶۷ هزار و ۱۲۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او ضمن اعلام مرگ ۱۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی روز گذشته تاکنون و آرزوی غفران الهی برای آنان در این ایام معنوی، مجموع آمار جانباختگان این بیماری را از ابتدای شیوع در استان تا امروز، بیست و ششم مهر، هزار و ۱۵۴ نفر اعلام کرد.

به گفته این مقام مسوول، هم اکنون هزار و ۸۶ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که حال ۱۶۱ نفر از آنان وحیم گزارش شده و در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر همتی همچنین با اشاره به بهبودی ۶۰ هزار و ۲۵۹ بیمار از ابتدای شیوع تاکنون که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ابراز امیدواری کرد شاهد افزایش این آمار در روزهای آتی باشیم.

او در پایان گزارش امروز خود از عموم مردم استان خواست تا به نحو جدی تری در امر رعایت پروتکل های بهداشتی به عنوان یک مسوولیت مهم اجتماعی سهیم شده و تاکید کرد: رهایی از این بیماری و قطع زنجیره های انتقال آن، تنها با رعایت اصول بهداشتی شامل استفاده از ماسک، پرهیز از تجمعات، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و خودداری از سفرهای غیرضروری ممکن می شود./۱۰۱

پایان خبر
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: