کد خبر: ۱۴۲۷۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - ۰۳ آبان ۱۳۹۹
نماینده مردم فسا در مجلس:
به زعم نمایندگان از آنجایی که عمر چندانی از دولت دوازدهم باقی نمانده، ممکن است وزارت صنعت، معدن و تجارت نتواند به تمامی اولویت‌ها و ضرورت‌ها رسیدگی کند در نتیجه باید مشکلات اصلی جامعه به عنوان اولویت وزارتخانه تعریف شود.
 نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وکلای مردم در خانه ملت نقطه نظرات خود را درباره ضرورت‌ها و مطالبات جامعه مطرح کردند، گفت: به زعم نمایندگان از آنجایی که عمر چندانی از دولت دوازدهم باقی نمانده، ممکن است وزارت صنعت، معدن و تجارت نتواند به تمامی اولویت‌ها و ضرورت‌ها رسیدگی کند در نتیجه باید مشکلات اصلی جامعه به عنوان اولویت وزارتخانه تعریف شود.
 
وی در تشریح موضوعات مدنظر نمایندگان که باید در اولویت وزارت صمت باشد، اضافه کرد: حوزه خودرو، فولاد، لوازم خانگی، کالاهای اساسی، تامین نهاده‌های دامی و کشاورزی، رفع مشکلات معادن و صنایع کوچک، توسعه صادرات مرزی با توجه به ظرفیت‌های موجود در این زمینه، انحصارزدایی از محصولات استراتژیک از جمله محور صحبت‌های نمایندگان بود.
 
حجت الله فیروزی تاکید بر ارتباطات بیشتر کمیسیون صنایع و معادن و وزارت صمت و توجه ویژه به تنظیم بازار را از محور صحبت‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت توصیف کرد و توضیح داد: آقای رزم حسینی به توافق صورت گرفته با بسیج اشاره کرد و توضیح داد مقرر شد از نیروهای بسیجی در حوزه نظارت استفاده شود تا کالاهای احتکار شده کشف و در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد همچنین برنامه وزارت صمت برای آزاد کردن منابع از دیگر مطالب بیان شده از سوی رزم حسینی بود.
حذف مصوبات دست و پاگیر دولت، تسریع در تفویض اختیارات به دستگاه‌های استانی، تاکید بر هدایت منابع بانکی به سمت تولید، آزادسازی کالاها از گمرکات، توجه به صنعت نساجی و پوشاک، مبارزه با قاچاق کالا و لزوم پرچم‌داری وزارت صمت، ضرورت مدیریت صادرات به ویژه محصولات کشاورزی که آسیب پذیری بیشتری دارند، خدمات‌دهی به شهرک‌های صنعتی، حمایت از قطعه‌سازان و... از جمله سایر نکات مطرح شده توسط نمایندگان بود.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: