کد خبر: ۱۴۳۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۶ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹
کارشناس حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: ۲۶ واحد سم‌فروشی مجاز و دارای پروانه از نظام مهندسی و کشاورزی در این شهرستان فعال است.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه؛ فرشته بهادران کارشناس حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان کازرون اظهار داشت: به منظور سازماندهی فروشگاه های سم در سطح شهرستان، طرح نظارت به طور ویژه و مستمر با هدف نظارت و کنترل تخلفات احتمالی در دستور کار این مدیریت قرار دارد.

وی با بیان اینکه تمام سموم قابل عرضه در بخش کشاورزی باید در سامانه مانیتورینگ سموم ثبت شوند و تأیید از وزارت جهاد کشاورزی و مراجع قانونی داشته باشند، افزود: مراکز عرضه سموم کشاورزی باید مسؤول فنی داشته باشد تا با تأیید مسئول فنی سم برای محصولات کشاورزی تجویز شود.

کارشناس حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان کازرون به فروشندگان غیر مجاز توصیه کرد در اسرع وقت نسبت به دریافت پروانه از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اقدام کنند، در غیر اینصورت فروشگاه آنها پلمب شده و با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

بهادران بیان کرد: کشاورزان و باغداران ابتدا نسخه لازم را با راهنمایی و توصیه کارشناسان جهاد کشاورزی و کلینیک های گیاهپزشکی تهیه و سپس نسبت به خرید سم از فروشگاه های مجاز اقدام کنند.

انتهای پیام/س / م
برچسب ها: کازرون ، شیرازه ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: