کد خبر: ۱۴۳۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۲ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹
بسته ویژه حوادث «شیرازه»؛
مهم‌ترین اخبار حوادث روز استان فارس را می‌توانید در بسته ویژه حوادث شیرازه مشاهده کنید.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، مهم‌ترین اخبار حوادث روز استان فارس را می‌توانید در بسته ویژه حوادث شیرازه مشاهده کنید.

کشف 410 کیلوگرم حشیش در فارس

فرمانده انتظامی استان گفت: با تلاش مأموران انتظامی 2 خودرو توقیف و 410 کیلوگرم حشیش کشف شد.

سردار رهام بخش حبیبی اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر از خبری مبنی بر تردد خودروهای حامل مواد مخدر در یکی از محورهای مواصلاتی استان مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: بلافاصله مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان به محور "داراب- شیراز" اعزام و با همکاری عوامل انتظامی شهرستان "داراب" ضمن انجام گشت های محسوس و نامحسوس، در نهایت 2 دستگاه خودرو پژو 405 را مشاهده و دستور ایست دادند که رانندگان این خودروها بدون توجه اقدام به فرار کردند.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، هر 2 خودرو متوقف و در بازرسی از آن ها، 410 کیلوگرم حشیش کشف و در این رابطه 2 قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شدند.

سردار حبیبی تأکید کرد: مبارزه بی امان با مواد مخدر، به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

احتکار کالای اساسی در "آباده"

جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف احتکار مقادیر زیادی کالای اساسی به ارزش 10 میلیارد و 270 میلیون ریال در شهرستان "آباده" خبر داد. 

سردار یوسف ملک زاده اظهار داشت: مأموران انتظامی شهرستان آباده از خبری مبنی بر احتکار کالاهای اساسی در 2 انبار مطلع و با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این 2 انبار، ۱۶ تن و ۹۰۰ کیلوگرم انواع برنج،  ۲۶ تن و ۳۴۰ کیلوگرم انواع قند،شکر و نبات و یک تن و ۱۴۸ کیلوگرم چای کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در این خصوص 2 متهم دستگیر و انبارها نیز پلمب شدند، افزود: ارزش کالاهای احتکار شده مکشوفه طبق نظر کارشناسان مربوطه، 10 میلیارد و 270 میلیون ریال برآورد شده است.

سردار ملک زاده در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه فعاليت مشکوک پیرامون احتکار کالا توسط افراد سودجو، موضوع را در اسرع وقت از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

فوت كارگر حين كار با دستگاه خرمن‌كوب

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان از فوت مردي كارگر حين كار با دستگاه خرمن‌كوب در شهرستان  "مرودشت" خبر داد.

 كاووس محمدي بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر فوت فردي حين كار با دستگاه خرمن‌كوب در يكي از روستاهاي شهرستان مرودشت، بلافاصله ماموران انتظامي به همراه ديگر نيروهاي امدادي براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

معاون اجتماعي پليس فارس، افزود: ماموران در بررسي‌هاي اوليه مطلع شدند كه مردي 25 ساله حين كار با دستگاه خرمن‌كوب دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده است.

 "محمدي" با بيان اينكه جسد متوفي تحويل پزشك قانوني شد، هشدار داد: شهروندان در حين كار اصول ايمني را رعايت كنند تا شاهد حوادث دلخراش نباشيم.

توقیف کامیون حامل 36 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در فارس

با تلاش مأموران پلیس امنیت اقتصادی، یک دستگاه تریلر حامل 36 هزار و 980 لیتر گازوئیل قاچاق توقیف شد. 

جانشین فرماندهی انتظامی استان فارس اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی از تردد یک دستگاه تریلر حامل سوخت قاچاق در محور شیراز- صفاشهر مطلع و بلافاصله برای بررسی موضوع اعزام شدند.

سردار "یوسف ملک زاده" افزود:  با تلاش مأموران انتظامی ، خودرو مورد نظر توقیف و در بررسی های لازم مشخص شد حامل 36 هزار و 980 لیتر گازوئیل قاچاق می باشد.

وی با بیان اینکه در این خصوص یک متهم دستگیر شد، گفت: ارزش این محموله قاچاق بنا به اظهار نظر کارشناسان مربوطه، 2 میلیارد ریال برآورد شده است.

راننده كاميون بر اثر گازگرفتگي فوت كرد

معاون اجتماعي پليس فارس، گفت: گاز گرفتگي منجر به مرگ راننده يك دستگاه كاميون در بلوار "ولايت" شهرستان شيراز شد.

کاووس محمدي بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر گازگرفتگي در خودرو، بلافاصله ماموران انتظامي به همراه ديگر نيروهاي امدادي براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

معاون اجتماعي پليس فارس افزود: ماموران در بررسي‌هاي اوليه مطلع شدند راننده كاميون براي گرم كردن خود، در داخل خودرو يك عدد پيك‌نيك را روشن كرده كه بر اثر آن دچار گازگرفتگي شده و فوت كرده است.

"محمدي" با اشاره به اينكه جسد متوفي براي سير مراحل قانوني تحويل پزشك قانوني شد، هشدار داد: رانندگان وسيله نقليه به هيچ وجه از روشن كردن پيك نيك و هر نوع وسيله گرمايشي غير استاندارد براي گرم كردن خودرو استفاده نكنند تا شاهد حوادث دلخراش نباشيم.

هشدار فرمانده انتظامي شهرستان "کازرون" در خصوص پيشگيري از سرقت

فرمانده انتظامي شهرستان کازرون در خصوص پيشگيري از سرقت منزل هشدارهايي را به شهروندان ارائه داد. 

 اسماعیل زراعتیان به منظور پيشگيري از انواع سرقت، از شهروندان خواست تا با رعايت نکات زیر  از سرقت جلوگيري کنند.

وی گفت: براي پيشگيري از سرقت منزل از سيستم هاي هشدار دهنده و ضد سرقت استفاده کنيد و از سپردن کليد منزل به افراد نامطمئن خودداري کرده و آن را نزد کساني که مورد اعتماد و اطمينان هستند، بگذاريد.

زراعتیان افزود: درب و پنجره ها را قبل از ترک منزل کنترل و از قفل هاي ايمن و استاندارد استفاده کنيد و از بسته بودن درب ورودي پشت بام و کليه درب هاي داخلي ساختمان اطمينان کامل حاصل كنيد.

وي ادامه داد:‌ از نگهداري وجوه نقد زياد، اشياء قيمتي و اسناد و مدارک در محل هايي كه سارقان به سهولت به آنها دسترسي پيدا مي كنند خودداري کرده و در صورت نگهداري اين اشياء‌ در منزل از گاوصندوق هايي كه از استحكام لازم برخوردار است و داخل ديوار تعبيه و قابل جابجايي نمي باشند، استفاده کنيد.

این مقام انتظامی از شهروندان خواست تا هنگام خروج از منزل از چراغ هاي تايمردار كه در زمان هاي متغير خاموش و روشن مي شود، استفاده کنند.

فرمانده انتظامي شهرستان کازرون گفت: هنگام ورود به منزل در صورت مواجه شدن با صحنه سرقت ضمن حفظ خونسردي با پليس 110 تماس گرفته تا اقدامات تخصصي توسط پليس انجام شود.

کشف ماهی با طعم تریاک 

فرمانده انتظامي شهرستان "پاسارگاد" از کشف 70 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک خبر داد . 

سرهنگ مصطفی توکلی اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان در اجرای طرح مقابله با ورود مواد مخدر و کنترل خودرو های عبوری در محور "سعادت شهر- آباده" به یک دستگاه خودرو وانت پراید مظنون و آن را متوقف کردند.

وي افزود: در بازرسی از این خودرو، 70 کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه ای در زیر بار ماهی جاساز شده بود، کشف و در این خصوص یک قاچاقچی دستگیر شد.

فرمانده انتظامي شهرستان پاسارگاد از شهروندان خواست: هر گونه اخبار و اطلاعات خود در خصوص تهیه و توزیع و یا خرید و فروش مواد مخدر را در اسرع وقت از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 در اختیار پلیس قرار دهند.

کشف موتورسيكلت‌هاي قاچاق در"لارستان"
 فرمانده انتظامي لارستان از كشف 2 دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش 4 میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ داوود امجدی گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی این شهرستان از خبری مبنی بر نگهداری موتورسیکلت قاچاق در یک منزل مطلع و موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: با هماهنگي مقام قضائي، ماموران به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن مكان، 2 دستگاه موتورسيكلت قاچاق و فاقد مدارک قانونی را كشف کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان لارستان با بيان اينكه كارشناسان ارزش موتورسيكلت‌هاي قاچاق مكشوفه را 4 ميليارد ريال برآورد كرده‌اند، عنوان داشت: در اين رابطه 2 متهم دستگير و با تشكيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شدند.

بهره گیری از رهنمودهای معنوی نماینده ولی فقیه در فسا

فرمانده انتظامی شهرستان "فسا" در اولین نشست خود، به دیدار امام جمعه شهرستان رفت تا از رهنمودهای معنوی نماینده ولی فقیه بهره ببرد. 

در این دیدار که جمعی از مسئولان انتظامی فسا نیز حضور داشتند، حجت السلام و المسلمین "حسین جمالی زاده" با تبریک انتصاب سرهنگ "محمدهاشم قسام"  به عنوان فرمانده انتظامی شهرستان،گفت: از ویژگی های دنیا حضور موقتی افراد در پست ها و مسئولیت ها است که می توان با استفاده از این فرصت ویژه در خدمت رسانی خالصانه، نیک نامی و سابقه خوب از خود برجای گذاشته و به مقامات عالیه معنوی ترفیع یافت.

وی اظهار کرد:  اجراي قانون دو وجه دارد، يكي لجاجت كه آدم را زمين مي زند و ديگري مدارا و مردم داری؛ كه راه درست همين است چرا که اگر همراهی مردم باشد هیچ قدرتی نمی تواند مانع اجرای قانون شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان فسا بر ارتباط قلبی و حقیقی با خداوند متعال تاکید و به فرمانده انتظامی توصیه کرد: نيروي انتظامي فسا مقبوليت خاصی بین مردم دارد، پس سعی کنید با تلاش بر انجام اقدامات ابتکاری، تحولي اساسي در شهر ايجاد كرده تا هميشه بین مردم به يادگار بماند.

شایان ذکر است، در ابتدای این دیدار، سرهنگ "محمد هاشم قسام" فرمانده انتظامی شهرستان فسا، گزارشي از اولويت هاي كاري خود كه از سوي ناجا ابلاغ شده است را ارائه داد.

دیدار فرمانده انتظامی "فیروزآباد" با رئیس اداره منابع طبیعی 

در راستای گسترش تعاملات و همکاری‌ها، فرمانده انتظامي شهرستان فیروزآباد با رئیس اداره منابع طبیعی دیدار کرد. 

 مهدی جوکار در این دیدار بیان داشت: نیاز جوامع به داشتن مراتع و جنگلها که زیربنای یک زندگی سالم و جامعه ای شاد می باشد، از ضروریات جوامع بشری بوده و بر این امر تاکید شده است.

وی نقش پلیس را در حفاظت و صیانت از منابع ملی بسیار مهم و اساسی بیان كرد و افزود: همکاری و تعامل بین نیروی انتظامی و منابع طبیعی نقش به سزایی در کاهش دست اندازی به این سرمایه عظیم خواهد داشت.

در ادامه رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان فیروزآباد، به پاس خدمات ارزشمند پلیس شهرستان در حفاظت وصیانت از منابع ملی و محیط زیست شهرستان و همچنین برخورد قاطع با دست اندازان به منابع طبیعی از سرهنگ "مهدی جوکار" فرمانده انتظامی شهرستان تقدیر کرد.

انتهای پیام/ س/ م

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: