کد خبر: ۱۴۳۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۶ - ۰۲ آذر ۱۳۹۹
معاون دادستان شیراز گفت: علاقه حوزه دادگستری و دادستانی استان فارس ایجاد یک همدلی و هماهنگی بین دستگاه‌ها است تا اگر طرحی اجرا شده است به خاطر این ناهمگونی و ناهماهنگی سرمایه‌ها هدر نرود و بتوانیم از سرمایه‌هایی هم که در بضاعتمان وجود دارد، بهترین استفاده کنیم.
به گزارش سرویس دریافت خبر اجتماعی شیرازه، معاون پیشگیری از وقوع جرم و احقاق حقوق عامه دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: از جمله حقوق بنیادین در اسناد بالادستی و بین المللی مربوط به بشر حقی بر سلامتی است که چه در اعلامیه جهانی حقوق بشر و چه در اسناد مرتبط منطقه ای و فرا منطقه ای این موضوع بارها مورد تاکید قرار گرفته است از این رو دادستانی به موضوع تولید محصول گواهی شده و استاندارد ورود می‌کند.

ابراهیم ابراهیمی در نشستی که به منظور پیگیری اجرای طرح تولید و توزیع محصولات زراعی و باغی گواهی شده و کنترل قیمت این محصولات در بازار برگزار شد، افزود: قطعا نقش سلامت محصولات غذایی و نوع تغذیه بر این حق سلامتی مردم را کسی نمی تواند انکار کند ما معتقدیم که بر همین مبنا از جمله موارد و ارکان حقوق عامه و حق شهروندی مردم کشورمان حق بر سلامت و داشتن مواد تغذیه ای سالم و گواهی شده است.

وی افزود: از طرفی صیانت از حقوق عامه به موجب قانون اساسی و قوانین فرودستی بر عهده قوه قضاییه قرار گرفته و در مجموعه قوه قضاییه، صیانت از تکالیف دادستانی کل کشور تعریف شده است. 

معاون دادستان شیراز گفت: دادستانی مرکز استان فارس هم پیرو همین فرآیند و سلسله مراتب موضوع تهیه، تولید و توزیع محصولات غذایی سالم برای شهروندان را از نزدیک به یک سال قبل در دستور کار قرار داد.

ابراهیمی بیان کرد: اگر استان فارس در تولیدات دامی و گیاهی سرآمد و جزو استان‌های برتر در حوزه کشاورزی و باغی است، اگر ادعا می‌کنیم قطب پزشکی کشور هستیم و اگر شهرداری شیراز با شعار و برنامه کرامت محوری و شهروند مداری آغاز به کار می‌کند قطعا باید این استان با داشتن چنین برنامه‌ها و سازمان‌های منسجمی خود برنامه ریز و ایجاد الگو برای سراسر کشور باشد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز با اشاره به اینکه دستگاه‌هایی متولی محصولات زراعی و باغی گواهی شده هستند، گفت: حوزه نظارتی را هم می توان به دو حوزه نظارتی درون سازمانی و برون سازمانی تفکیک کرد که درون سازمانی قطعا تحت نظارت مدیر هر حوزه نظارتی پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه بخشی از نظارت بر عهده قوه قضاییه از جمله دادستانی و سازمان بازرسی کل کشور است، افزود: نظارت بر حسن اجرای مقررات، نظارت بر ایجاد همدلی و همگونی بین دستگاه‌ها به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌ها و شناسایی موارد ترک فعل از سوی مدیران متولی در حوزه دادستانی قرار دارد.

ابراهیمی اظهار کرد: ما خیلی به دنبال مچ‌گیری و پیگیری کردن موضوعات مرتبط با امور کیفری نیستیم، علاقه حوزه دادگستری و دادستانی استان فارس ایجاد یک همدلی و هماهنگی بین دستگاه‌ها است تا اگر طرحی اجرا شده است به خاطر این ناهمگونی و ناهماهنگی سرمایه ها هدر نرود و بتوانیم از سرمایه‌هایی هم که در بضاعتمان وجود دارد بهترین استفاده کنیم و با کمک شما مدیران توانمند برای سراسر کشور الگو باشیم.

انتهای پیام/ س / م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: