کد خبر: ۱۴۳۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۵ - ۰۴ آذر ۱۳۹۹
مدرس دانشگاه آزاد واحد شیراز گفت: عمل کردن به روحیه بسیجی در حوزه‌های حقوقی یکی از مناسب‌ترین راه‌‌حل‌های برون‌رفت از مشکلات‌ است و به عبارتی، عملکرد بسیجی‌گونه درعرصه علم حقوق، موجبات امنیت و سلامت قضایی را در جامعه شکل می‌دهد.

به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، احمد ساجدی در یادداشتی به مناسبت هفته بسیج و امنیت حوزه قضایی نوشت: متاسفانه در حال حاضر، یکی از مسائل و مشکلاتی که اکثرا ریشه در ناآگاهی و عدم آموزش صحیح دارد، مرافعات حقوقی و حجم زیاد پرونده‌های قضایی است؛ که بنا بر تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب که از بسیج به عنوان نیروی کارآمد کشور برای همه میدان‌ها یاد می کند، عمل کردن به روحیه بسیجی در حوزه‌های حقوقی، یکی از مناسب‌ترین راه‌ حل‌های برون‌رفت از این مشکلات‌ است که با آگاه‌سازی عمومی و آموزش‌های حقوقی در سطوح مختلف، تا حد زیادی از بروز دعاوی حقوقی و کیفری و همچنین حجم پرونده‌های قضایی جلوگیری خواهد نمود. به عبارت دیگر، عملکرد بسیجی‌گونه درعرصه علم حقوق، موجبات امنیت و سلامت قضایی را در جامعه شکل می‌دهد.

روحیه بسیجی؛ راهکاری برای ایجاد امنیت و سلامت در حوزه قضایی

متن یادداشت این مدرس دانشگاه آزاد واحد شیراز بدین شرح است:

هفته بسیج، یادآور تشکیل مردمی‌ترین نهاد ارزشمند در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که با افکار و اندیشه‌های والای امام خمینی(ره) شکل گرفت و نقش ارزنده‌ای در طول هشت سال دفاع مقدس و عرصه های گوناگون انقلاب ایفا کرد و با به نماش گذاشتن جلوه‌های ایثار و مقاومت، نام خود را جاودانه ساخت.

نهاد بسیج، از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تاکنون از ظرفیت بسیاری برای مطالبه‌گری و ایجاد بصیرت در جامعه برخوردار بوده و امروزه می‌تواند با حضور در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، منشأ خدمات ارزشمندی باشد.

همچنین حرکت بسیج در جامعه حقوقی کشور، می‌تواند به منزله ایجاد تحولی بزرگ در این عرصه باشد. با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که می‌فرمایند: «بسیج این توانایی را خواهد داشت که در اصلی‌ترین عرصه‌های جامعه به صورت پرقدرت حاضر شود.»، جادارد که از این ظرفیت و توانایی در عرصه‌های حقوقی جامعه نیز حداکثر استفاده به عمل آید.

متاسفانه در حال حاضر، یکی از مسائل و مشکلاتی که اکثرا ریشه در نا آگاهی و عدم آموزش صحیح دارد، مرافعات حقوقی و حجم زیاد پرونده‌های قضایی است که بنا بر تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب که از بسیج به عنوان نیروی کارآمد کشور برای همه میدان‌ها یاد می کند، عمل کردن به روحیه بسیجی در حوزه‌های حقوقی، یکی از مناسب‌ترین راه‌ حل‌های برون‌رفت از این مشکلات‌ است که با آگاه‌سازی عمومی و آموزش‌های حقوقی در سطوح مختلف، تا حد زیادی از بروز دعاوی حقوقی و کیفری و همچنین حجم پرونده‌های قضایی جلوگیری خواهد کرد؛ به عبارت دیگر، عملکرد بسیجی‌گونه درعرصه ی علم حقوق، موجبات امنیت و سلامت قضایی را در جامعه شکل می‌دهد.

انتهای پیام/ م

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: