کد خبر: ۱۴۳۳۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۳ - ۰۹ آذر ۱۳۹۹
تحلیلگر سیاست خارجه بررسی کرد؛
منصوره طاهری، کنشگر سیاسی گفت: دشمن می‌خواهد هزینه مقابله با صنعت هسته‌ای و دانشمندانش کاهش بیابد و متاسفانه همنوایی و همراهی جریان غربگرا در داخل نیز کار دشمن را آسان‌تر کرده است و نتیجه‌اش تقدیم امتیازات بی‌سابقه از صنعت هسته‌ای و فلج کردن این صنعت استراتژیک و البته فلج کردن معیشت مردم بود.

به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، منصوره طاهری طی یادداشتی شفاهی به بررسی ابعاد مختلف ترور دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخریزاده پرداخت و با طرح این سوال که چرا دانشمندان صنعت هسته‌ای مورد هدف دشمن قرار دارند؟ تصریح کرد: دشمن می‌خواهد صنعت هسته‌ای یک صنعت پرهزینه، بی‌فایده و صرفاً با کاربردهای نظامی به جامعه معرفی بشود تا هزینه مقابله آنان با این صنعت و دانشمندانش برای دشمنان کاهش بیابد و متاسفانه همنوایی و همراهی جریان غربگرا در داخل نیز کار دشمن را آسان‌تر کرده است.

بنابه اظهار این کنشکر سیاسی؛ گره زدن معیشت مردم با شعار چرخیدن چرخ زندگی مردم به جای چرخیدن سانتریفیوژها را حتما بیاد دارید که نتیجه‌اش تقدیم امتیازات بی‌سابقه از صنعت هسته‌ای و فلج کردن این صنعت استراتژیک و البته فلج کردن معیشت مردم بود!!!

ابعاد مختلف ترور شهید فخری‌زاده/ همنوایی و همراهی جریان غربگرا برای فلج کردن صنعت استراتژیک هسته‌ای و معیشت مردم

متن یادداشت این تحلیلگر سیاست خارجه و کارشناس مسائل خاورمیانه بدین شرح است:

خوی استعماری غرب استیلای کامل و بی‌قید و شرط بر همه ملل جهان را می‌خواهد، ترور دانشمندان کشورهای دیگر یعنی اینکه شما حق ندارید با توان نخبگان داخلی خود به دانش دست بیابید.

درواقع این ترورها هشداری به نخبگان و دانشمندان دیگر است که سعی نکنند از دانش خود برای پیشرفت کشور شان استفاده کنند و آن‌ها فقط حق دارند علمشان را در اختیار دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور‌های قدرتمند قرار بدهند.

اگر با دقت به سیستم آموزشی آمریکا و اروپا بنگرید می‌بینید دانشمندان و نخبگان مختلف با ملیت‌های گوناگون هستند که برای غرب تولید دانش می‌کنند و توسط همان دانش تولید شده، کشورهایشان تحت سلطه این قدرت‌ها قرار می‌گیرد.

حالا اگر کسی در مقابل این خوی استعماری و امپریالیستی ایستاد و دانش بومی اقتدارآفرین تولید کرد باید ترور شود .

خوب حالا چرا دانشمندان صنعت هسته ای مورد هدف دشمن قرار دارند؟

دشمن می‌خواهد صنعت هسته‌ای یک صنعت پرهزینه، بی‌فایده و صرفاً با کاربردهای نظامی به جامعه معرفی بشود تا هزینه مقابله آنان با این صنعت و دانشمندانش برای دشمنان کاهش بیابد و متاسفانه همنوایی و همراهی جریان غربگرا در داخل نیز کار دشمن را آسان تر کرده است گره زدن معیشت مردم با شعار چرخیدن چرخ زندگی مردم به جای چرخیدن سانتریفیوژها را حتما بیاد دارید که نتیجه اش تقدیم امتیازات بی سابقه از صنعت هسته‌ای و فلج کردن این صنعت استراتژیک و البته فلج کردن معیشت مردم بود!!!

اما چرا همین صنعت هسته ای که بی‌فایده و پر هزینه عنوان می‌شود در راس برنامه‌ریزی راهبردی کشورهای بزرگ و کوچک جهان قرار گرفته است؟؟ چرا نمی‌گویند کشورهایی نظیر کشورهای اروپایی و آمریکا چند درصد از برق مصرفیشان را با استفاده از دانش و صنعت هسته‌ای تامین می‌کنند؛ چرا نمی‌گویند که آن‌ها نگران قدرت بازدارندگی صنعت هسته‌ای در حوزه انرژی، پزشکی، کشاورزی و علوم نوین هستند نه نگران بمب اتمی چرا که خوب میدانند که ایران نیازی به بمب اتمی ندارد شاید بد نباشد تنها به یک مورد از دستاوردهای نه چندان دور این صنعت در زمینه تولید و تامین برق مورد نیاز کشور از برق هسته‌ای به جای برق گازی و نظایر آن اشاره کرد و تحولی که در مساله انرژی ایجاد خواهد کرد به تنهایی دلیل سرمایه‌گذاری بر آن را کفایت می‌کند هر چند که صدها کاربرد بی نظیر این صنعت در اینده نه چندان دور میتواند ایران را در بین چند کشور اول جهان قرار دهدو

روی دیگر مسئله ترور دانشمند شهید فخری‌زاده که عصر گاه جمعه به شکل مذبوحانه توسط ایادی اسرائیل و آمریکا انجام شد را باید در یک سلسله رفتارهای منطقه‌ای و بین‌المللی دشمنان انقلاب اسلامی جستجو کرد.

دیگر اجازه سازش و امتیاز دهی نخواهیم داد

 آنچه در یک دهه اخیر در منطقه رخ داده است زبونی و ناکامی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها بوده است تدارک و پشتیبانی همه جانبه از داعش و گروه‌های تکفیری به منظور تسخیر کشورهای محور مقاومت خصوصاً عراق و سوریه که ناکام ماند جنگ سعودی‌ها علیه مردم مظلوم یمن که با هدف گسترش نفوذ عربی-عبری- غربی در منطقه راهبردی خلیج فارس شکل گرفته بود که به باتلاقی برای سعودی‌ها و هم‌پیمانانش تبدیل شد، قدرت گرفتن حزب الله لبنان و جلوگیری از تجاوزات رژیم صهیونیستی در لبنان و دیگر کشورهای منطقه همه باعث شده تا صهیونیستها و ارباب آمریکاییشان خود را بیش از پیش در خطر ببیند و امنیت شکننده ای احساس کنند بنابراین تلاش برای بازگرداندن حیثیت پوشالی شان قابل درک است.

اما گستاخی‌های اخیر آمریکا و صهیونیست‌ها در مساله ترور شهید سلیمانی و شهید فخری زاده رانباید صرفا از خارج مرزها تحلیل کرد و بهتر است به قول مولوی بگوییم:

موشکی صندوق را سوراخ کرد 
خواب گربه موش را گستاخ کرد

اگر در مذاکرات و در توافق‌نامه برجام این‌همه امتیازات یکطرفه داده نمی‌شد و بارزرسان به اصطلاح آژانس انرژی اتمی به اطلاعات دانشمندان ما به این راحتی دسترسی نداشتند چطور به این راحتی دست به ترور می‌زدند.

شرم آورتر اینکه جریان غربگرا این ترور در این سطح را تله تنش می خواند و خواستار پرهیز از مقابله است.
 
اما راه همان است که رهبر عزیز انقلاب فرمودند مجازات عاملان و آمران و ادامه مسیر علمی این دانشمند شهید به کمتر از آن‌هم نه رضایت می‌دهیم و نه اجازه می‌دهیم جلو این مسیر را بگیرند و نه با خون فرزندان و سرنوشت این ملت بازی کنند دوران سازش و امتیاز دهی را پایان می‌دهیم.


انتهای پیام/ م

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: