کد خبر: ۱۴۳۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۴ - ۱۲ آذر ۱۳۹۹
بسته ویژه حوادث «شیرازه»؛
مهم‌ترین اخبار حوادث روز استان فارس را می‌توانید در بسته ویژه حوادث شیرازه مشاهده کنید.
به گزارش سرویس حوادث شیرازه، مهم‌ترین اخبار حوادث روز استان فارس را می‌توانید در بسته ویژه حوادث شیرازه مشاهده کنید.

کشف دو محموله سلاح و مواد مخدر در 24 ساعت گذشته

رئیس کل دادگستری استان فارس از کشف دو محموله سلاح و مواد مخدر در شهرستان های فسا و شیراز طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی با تأکید بر اینکه نظارت دادستان های حوزه های قضایی و هوشیاری ضابطین قضایی نقش عمده ای در حفظ و صیانت از امنیت استان دارد گفت: همکاری و تعامل دستگاه قضایی و هوشیاری ضابطین قضایی زمینه کشف 5 قبضه سلاح کمری جنگی در شهرستان فسا و همچنین کشف 494 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک شده است.

وی با اشاره به اینکه در پرونده های مذکور دو نفر دستگیر و با دستور مقام قضایی روانه زندان شده اند افزود: طبق گزارشات قضایی واصل شده سلاح های جنگی کشف شده از شرق کشور وارد شده بودند و قاچاقچیان قصد عرضه و توزیع آن در شهرستان فسا را داشتند که با اشراف اطلاعاتی و عملیات به موقع مأموران این اقدام قاچاقچیان با شکست مواجه شد.

این مقام ارشد قضایی استان همچنین در خصوص مواد مخدر کشف شده نیز بیان کرد: پس از شناسایی خودرو حامل مواد نيروي انتظامي با ایجاد ایست بازرسی هدفمند موفق به کشف مواد و توقیف خودرو و كشف مواد شد.

موسوی تصریح کرد پرونده قضایی در خصوص دستگیرشدگان تشکیل شده و تحقیقات اولیه در راستای شناسایی سایر عوامل احتمالی دخیل تحت نظر مقام قضايي آغاز شده است.

کشف 118 میلیارد کالای احتکار شده در لارستان

فرمانده انتظامی استان از کشف انواع اقلام خودرویی احتکار شده به ارزش 118 میلیارد ریال در شهرستان لارستان خبر داد. 

سردار رهام بخش حبیبی، اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان لارستان از خبری مبنی بر احتکار اقلام خودرویی در یک انبار مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: مأموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن 354 هزار و 340 لیتر روغن موتور، 38 هزار و 123 عدد انواع فیلتر روغن و هوا، 4 هزار و 972 حلقه انواع لاستیک خودرو، یک هزار و 541 عدد انواع تیوب لاستیک، بیش از 7 هزار کیلوگرم گریس، یک هزار و 12 لیتر ضد یخ، ۵۹۴ لیتر شیشه شوی خودرو، 4 هزار و 742 لیتر آب رادیاتور، ۷۸ لیتر مکمل بنزین، ۱۴۴ عدد چسب رازی و سایر اقلام خودرویی که احتکار شده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در این خصوص یک متهم دستگیر و پرونده تشکیل شد، افزود: برابر نظر کارشناسان مربوطه، ارزش اقلام کشف شده 118 میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار حبیبی در پایان از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات خود در خصوص احتکار کالاهای مورد نیاز مردم را در اسرع وقت از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری سارق تلفن همراه با 17 فقره سرقت در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری سارق تلفن همراه و اعتراف وی به 17 فقره سرقت خبر داد و گفت: در پی وقوع يك فقره سرقت از فروشگاه تلفن همراه در یکی از محله های شهر شیراز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت.

فرج شجاعی، افزود: با تلاش مأموران كلانتري بوستان، در این رابطه یک متهم شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

وی با بیان اینکه متهم در تحقیقات به 17 فقره سرقت تلفن همراه در سطح شهرستان شیراز اعتراف کرد، گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و متهم جهت سير مراحل قانوني تحویل مرجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز گفت: شهروندان ضمن توجه به هشدارهای پلیس درخصوص پیشگیری از سرقت، در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

پلمب 137 واحد صنفي متخلف در ارسنجان

فرمانده انتظامي ارسنجان از پلمب 137 واحد صنفي متخلف در اجراي مصوبات ستاد ملي مقابله با کرونا خبر داد و گفت: در راستاي اجراي طرح نظارت و كنترل اصناف و با توجه به محدودیت‌هاي اعلامي از ستاد ملي مقابله با كرونا، مأموران پلیس امنیت عمومی شهرستان طي 11 روز گذشته از 715 واحد صنفي بازديد کردند.

محمد علی فرهادی، افزود: ماموران انتظامی در این مدت،  به 180 واحد صنفی تذکر و 137 واحد متخلف را حسب دستور مقام قضائی، پلمب کردند.

وی خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه فعاليت غير قانوني توسط افراد متخلف، مراتب را از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسی 110 اطلاع رسانی كنند تا نسبت به برخورد قانوني با آنان در سريع ترين زمان ممکن اقدام شود.

دستگیری عامل برداشت از حساب بانکی

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون گفت: با تلاش مأموران پلیس فتا عامل برداشت غیر مجاز از حساب بانکی یک خانم جوان شناسایی و دستگیر شد. 

اسماعیل زراعتیان اظهار داشت: خانمی جوان ضمن مراجعه به پلیس فتا مدعی شد که درخواست وام ازدواج 50 میلیون تومانی داشته که پس از واریز این مبلغ ، بلافاصله از حسابش برداشت شده است.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع پرونده در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت و پس از  انجام تحقیقات و اقدامات فنی، یک متهم درکمتر از 24 ساعت شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون ادامه داد: متهم در تحقیقات اظهار کرد که کارت عابر بانک را جهت معامله از پدر شاکیه تحویل و ضمن سوء استفاده از فراموشی وی در بازپس گیری آن، پس از موجودی گرفتن متوجه واریز وجه زیادی به حساب شده و سریعا اقدام به برداشت آن نموده ام.

زراعتیان گفت: وجه برداشت شده در حساب مقصد مسدود و پرونده به همراه متهم جهت اقدامات قضایی به دادسرا اعزام گردید.

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون در پایان از شهروندان خواست نسبت به بستن حساب های غیر فعال خود اقدام، رمزهای حساب خود را به صورت مقطعی تغییر و از ارائه کارت و رمز آن به سایر افراد خود داری نمایند.

کشف 11 دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در داراب

فرمانده انتظامی شهرستان داراب از کشف 11 دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق به ارزش یک ميليارد و 100 ميليون ريال خبر داد.

علیرضا نوشاد، اظهار کرد: پس از اطلاع ماموران پلیس در خصوص نگهداری تعدادی ماینر در یکی از باغ های اطراف شهرستان داراب، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پس از کسب مجوز قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن 11 دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق كشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان داراب افزود: طبق نظر کارشناسان، ارزش اموال مكشوفه یک ميليارد و 100 ميليون ريال برآورد شده است.

نوشاد خاطر نشان كرد: در این رابطه دو متهم دستگير و پس از تشكيل پرونده براي سیر مراحل قانونی تحويل مرجع قضائي شدند.

كشف 5 تن كود شيميايي قاچاق در قيروكارزين

فرمانده انتظامي قيروكارزين از کشف 5 تن كود شيميايي قاچاق در اين شهرستان خبر داد و گفت:
ماموران انتظامی هنگام كنترل خودروهاي عبوري در یکی از محورهاي مواصلاتي، به يك دستگاه كاميون  مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر توقیف کردند.

حميد رضا صالحي فرد، با بيان اينكه در بازرسی از این خودرو، 5 تن کود شیمیایی قاچاق و فاقد مجوز کشف شد، تصریح کرد: در این خصوص یک متهم دستگیر شد.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را با پلیس در میان بگذارند.

پلمب 32 واحد صنفی متخلف در پاسارگاد

فرمانده انتظامی پاسارگاد از پلمب 32 واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد و گفت: در اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا و اجرای طرح کاهش ساعات کار صنوف به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، طرح بازدید و نظارت بر واحدهای صنفی در سطح شهرستان به اجرا در آمد.

مصطفی توکلی، افزود: در اجرای این طرح ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این فرماندهی با همکاری ماموران اداره صمت از 110 واحد صنفی بازدید کردند.

وی تصريح كرد: در اين طرح 32 واحد صنفي به دليل عدم توجه به اخطارهاي داده شده پلمب و به 45 واحد صنفی متخلف نیز اخطار داده شد.

 توکلی در پایان ضمن تقدیر از همکاری خوب شهروندان به خصوص اصناف و بازاریان با پلیس، اظهار کرد: تلاش پليس در كنار ساير ادارات و سازمان ها به منظور حفظ امنيت و سلامتي شهروندان تا قطع كامل زنجيره ويروس كرونا ادامه خواهد يافت.

دستگيري سارق حرفه اي با 10 فقره سرقت

فرمانده انتظامی شهرستان بوانات گفت: با تلاش مأموران انتظامی یک سارق دستگیر و در تحقیقات به 10 فقره سرقت اعتراف کرد. 

سید ابوالفضل مسعودی، افزود: در پي وقوع چند فقره سرقت از اماکن خصوصي سطح شهرستان، موضوع به صورت ويژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ماموران ضمن انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی موفق به شناسايي مخفیگاه سارق شدند، افزود: طی هماهنگی با مقام قضائی متهم در مخفیگاهش دستگير شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بوانات ادامه داد: متهم در تحقيقات تکمیلی پلیس،  به 10 فقره سرقت از اماکن خصوصي در سطح شهرستان اعتراف و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در آباده

فرمانده انتظامي شهرستان آباده ازاجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد و گفت:
ماموران انتظامي شهرستان با بهره گيري حداكثري از توان انتظامي و عملياتي خود، طرح ارتقاء امنيت اجتماعي را با قدرت اجرا كردند.

خسرو رزمجويي، افزود: در اين راستا ماموران موفق شدند مقدار 12كيلو و 550گرم ترياك ،5گرم هروئين ،4گرم شيشه ، تعداد 70 عدد قرص متادون کشف و  16 معتاد و خرده فروش مواد مخدر را دستگير کنند.

توقیف 47 دستگاه خودرو و 29 دستگاه موتورسیکلت متخلف و مزاحم و همچنین دستگيري 9 سارق اماكن خصوصي از ديگر نتايج مهم اجراي اين طرح بود که فرمانده انتظامي شهرستان آباده به آن ها اشاره کرد.

رزمجویی با بیان اینکه اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي همچون گذشته در دستور کار پلیس قرار دارد، گفت: شهروندان در صورت مشاهده افراد مشكوك، مراتب را از طریق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

انتهای پیام/ س/ م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: