کد خبر: ۱۴۳۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۹ - ۱۳ آذر ۱۳۹۹
مجمع عمومی سازمان ملل خود بار دیگر بر حق حاکمیت سوریه بر جولان اشغالی تاکید کرد.
به گزارش سرویس رصد سیاسی شیرازه، مجمع عمومی سازمان ملل در نشست روز چهارشنبه خود با اکثریت آراء، مجددا به حق حاکمیت سوریه بر جولان اشغالی و باطل بودن اقدامات رژیم اشغالگر اسرائیل در آن رای داد.

سانا نوشت: در جلسه رای گیری مجمع عمومی، ۸۸ کشور به حق حاکمیت سوریه رای موافق و رژیم صهیونیستی به همراه ۸ کشور دیگر به آن رای مخالف دادند و ۶۲ کشور نیز از رای دادن امتناع ورزیدند.

در این قطعنامه که بر سوری بودن جولان اشغالی تاکید شده است، از تل آویو خواسته شده به طور کامل از جولان اشغالی تا خط چهارم سال ۱۹۶۷ خارج شود.

طبق این قطعنامه، همه اقداماتی که رژیم صهیونیستی با هدف تغییر ماهیت جولان اشغالی انجام داده، باطل و نقض صریح قوانین بین المللی و توافق ژنو درباره حمایت از غیرنظامیان در شرایط جنگی است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جلسه سی ام آبان ماه نیز، حاکمیت همیشگی ملت سوریه بر جولان اشغالی این کشور با ۱۵۳ رای موافق تصویب کرد.

تصویب این قطعنامه پس از آن اتفاق افتاد که اخیرا مایک پامپئو به عنوان اولین وزیر خارجه آمریکا و در اقدامی غیر متعارف از جولان اشغالی بازدید کرده و مدعی شد که این منطقه متعلق به اسرائیل است.

انتهای پیام/ م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: